Bouře

Popadané stromy, utržené střechy! Českem se prohnaly silné bouřky

Česko od úterního odpoledne až do noci trápil hustý déšť. Moravu večer zasáhly bouřky, které doprovázel silný vítr a vydatný déšť. Hasiči vyráželi k popadaným stromům a ve dvou případech také utrženým střechám.

Na velké části našeho území začalo v úterý odpoledne vydatně pršet, místy může podle Českého hydrometeorologického ústavu spadnout 10 až 30 mm, ojediněle až 50 mm srážek, a to i za velmi krátkou dobu. Meteorologové kvůli tomu vyhlásili výstrahu před vydatným deštěm, ta byla platná až do středečních 3:00, následně by se měla situace pozvolna uklidňovat.

Varování před vydatným deštěm bylo vyhlášeno pro Prahu, Středočeský kraj, téměř celý Jihočeský kraj, Plzeňský kraj, části Libereckého kraje (Jilemnice, Semily, Tanvald, Turnov, Železný Brod), Královéhradecký kraj, Pardubický kraj, časti Kraje Vysočina (Havlíčkův Brod, Humpolec, Chotěboř, Pacov, Pelhřimov, Světlá nad Sázavou), části Olomouckého kraje (Jeseník, Šumperk, Zábřeh) a Moravskoslezského kraje (Bruntál, Krnov, Rýmařov).

Zdroj: ČHMÚ

Grafická podoba výstrahy před vydatným deštěm - 20. 8. 2019

Pro jihovýchod republiky pak také platila výstraha před silnými bouřkami. Stejně jako výstraha před vydatným deštěm skončila tato ve středu ve 3:00. Hasiči na Moravě vyráželi především k popadaným stromům, v Olomuckém kraji také ke dvěma utrženým střechám.

Zdroj: ČHMÚ

Grafická podoba výstrahy před silnými bouřkami - 20. 8. 2019

Nejvíce bouřky zasáhly Uničov na Olomoucku a Loštice a Moravičany na Šumpersku. "Evidujeme v těchto místech téměř 20 událostí," oznámili hasiči Olomouckého kraje na twitteru krátce před třetí hodinou ráno.

Související obsah

Meteorologové upozorňují, že v případě silného deště může voda zaplavit i silnice. Řidiči by kvůli riziku aquaplaningu a snížené viditelnosti měli jet opatrně a snížit rychlost auta. Lidé by také neměli vstupovat do zatopených míst nebo proudící vody.

V souvislosti s bouřkami varují odborníci před přívalovým deštěm, který může rozvodnit malé toky či zatopit podchody, sklepy a další. Nárazy větru mohou lámat větve stromů, pozor také na kroupy a blesky.

TN.cz

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz