Nehoda

Řidiče, který přejel dva mladíky, obvinili. Nadýchal 2,4 promile

Pětadvacetiletého řidiče z Jihlavska, který v neděli nad ránem u Třeště opilý srazil a zabil dva mladé chodce, v úterý policisté obvinili ze dvou trestných činů. Hrozí mu až desetileté vězení. Na soud si ale počká na svobodě.

Byl namol opilý. Nadýchal přes 2,4 promile. I tak 25letý řidič z Třeště na Jihlavsku sedl za volant a z taneční zábavy v Čenkově jel domů do Třeště autem. Jenže po cestě smetl dva své mladší kamarády - Jirku a Tomáše, kteří ze stejné akce šli domů pěšky.

"Je to obrovská tragédie pro všechny rodiny, pro všechny jejich známé. Takováto věc se nemá stávat, měli 18 let, měli vše před sebou. Život, kterej už prostě nemůžou poznat," smutní rodinná známá Eva Požárová.

Podle informací televize Nova šli oba mladíci tak, jak měli, při levém kraji silnice. Podle všeho byli i osvětleni. Na cestu si svítili mobilem. Jenže řidič je i tak přehlédl. Jel rychle a nebezpečně. Celou neděli byl na záchytce, až v pondělí byl schopen výslechu. Dozorující státní zástupce vzhledem k vážnosti případu nevylučoval jeho vzetí do vazby.

Policisté v úterý pětadvacetiletého řidiče obvinili. Ve vazbě ale nakonec neskončil. Vyšetřován bude na svobodě.

Související obsah

"Muže jsme obvinili ze dvou trestných činů, usmrcení z nedbalosti a ohrožení pod vlivem návykové látky," potvrdila pro TV Nova mluvčí policistů Kraje Vysočina Dana Čírtková.

Řidiči, který jinak zpívá v místní kapele, hrozí až 10leté vězení. Soud by mohl proběhnout za několik měsíců - kriminalisté si nechají zhotovit různé znalecké posudky a proběhnou výslechy dalších svědků.

vbo, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz