Domácí

Dvě děti v babyboxech za jeden den! Odloženého chlapce našli v Liberci

Dvě děti v babyboxech za jeden den! Odloženého chlapce našli v Liberci
Zdroj: Profimedia

Hned dvě děti našli ve středu v babyboxech. Po Jirkovi, kterého po půlnoci objevili v královéhradeckém babyboxu, našli dalšího chlapce v Liberci. Dostal jméno Tomáš. Podle zakladatele babyboxů Ludvíka Hesse mu jsou přibližně 4 měsíce.

Podle Hesse se potvrdilo, že děti babyboxy vydávají po dvou či po třech v krátkém časovém intervalu. Tentokrát to bylo dokonce dvakrát za jediný den. Chlapec nalezený v libereckém babyboxu dostal jméno Tomáš.

Hess vysvětlil, že jméno vybral podle Tomáše Doležala, předsedy Nadace Komerční banky – JISTOTA, která babybox otevřený v roce 2008 i dalších 60 podobných zařízení financovala. Tomáš je šestým dítětem nalezeným v libereckém babyboxu.

"Je poněkud odrostlý, má čtyři měsíce mým odborným okem posouzeno," napsal Hess. Tiskový mluvčí nemocnice Václav Řičář jej informoval, že Tomášek je na první pohled zdravý, čistě oblečený a navlečený v jakémsi červeném přenosném zařízení. Podle Hesse je skóre holky vs. kluci 110:86.

Dalšího chlapce zachránil babybox ve středu v noci v nemocnici v Hradci Králové. Zakladatel Ludvík Hess o miminku informoval na svém webu. Chlapečkovi dal jméno Jirka. "Jirka mi telefonoval ve středu 21. srpna ve 2:14 ráno," napsal Hess na webu.

Související obsah

Miminko bylo zabalené v dece, podobné zácloně, a pracovnice záchranky Hessovi potvrdila, že je to novorozený chlapeček. Na první pohled byl zdravý, oblečený v body a vážil 3 290 gramů. Z babyboxu záchranky ho vyzvedl doktor Tomáš Veleta a převezl ho do hradecké nemocnice.

Hess dal miminku jméno po svém dlouholetém kamarádovi. "Pojmenoval jsem jej po MUDr. Jiřím Maškovi, s nímž jsme babybox 19. září 2011 otvírali, tehdy řediteli záchranky, dnes poslanci a stále příteli," doplnil Hess.

Jirka se stal třetím zachráněným děťátkem v Královéhradeckém kraji, po dvou holčičkách je to první kluk. Je také 15. nalezeným miminkem v letošním roce a 85. klukem celkově. "Ať žije Jirka z babyboxu. Ať žije doktor Jiří Mašek," radoval se zakladatel Hess.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz