Zahraničí

Falešná seznamka obrala lidi o desetitisíce! Dostanou miliony odškodné

Falešná seznamka obrala lidi o desetitisíce! Dostanou miliony odškodné
Zdroj: Thinkstockphotos

Přibližně 37 tisíc lidí v Nizozemsku chtělo najít svou pravou lásku. Místo toho však naletěli falešné seznamce provozované společností The Right Link. Ta za přístup na stránku požadovala po lidech peníze a celkově je připravila o desetitisíce korun. A z lidí, se kterými se zákazníci seznámili, se vyklubali zaměstnanci společnosti. The Right Link teď bude muset podvedeným vyplatit více než 233 milionů korun.

Společnost The Right Link nabízela lidem v Nizozemsku lásku nebo sexuální dobrodružství. Když se chtěli s někým seznámit a konverzovat, museli pokaždé zaplatit 60 centů až jedno euro (v přepočtu 16 až 26 korun). Během rozhovoru však na druhé straně seděl místo vysněného partnera zaměstnanec společnosti.

Pracovníci měli za úkol udržovat zákazníky na lince co nejdéle. Lidé tak přišli postupně o desetitisíce korun. Na společnost se zaměřil Nizozemský úřad na ochranu spotřebitele (AMC). Ten loni vtrhl do firmy a zakázal několik jejích webových stránek. Zrušený byl portál flirten.nl, sexdating.nl nebo bedmaatjes.nl.

Nejedná se tedy o první případ, kdy z lidí firma vybírala peníze. "Tyto webové stránky používaly falešné profily k nalákání zákazníků pro dlouhé rozhovory," uvedla mluvčí ACM Cateautje Hijmans van den Berghová pro portál dutchnews.nl.

Související obsah

Úřad uvedl, že bude The Right Link pečlivě sledovat a dohlédne na to, že už nebude porušovat zákon. Společnost také musí zaplatit částku ve výši devět milionů eur (přes 233 milionů korun). Peníze se pak rozdělí mezi podvedené lidi.

Podívejte se na reportáž o seznamkách z Televizních novin:

 

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz