Zahraničí

Chlapec (8) se řítil po dálnici 140 km/h! "Jen jsem si chtěl zařídit," řekl

Chlapec (8) se řítil po dálnici 140 km/h! "Jen jsem si chtěl zařídit," řekl
Zdroj: Profimedia

Na nebezpečnou jízdu se vydal teprve osmiletý chlapec z Německa. Rodičům ukradl auto a vyrazil s ním na dálnici. Po ní se pak řítil rychlostí až 140 km/h. Jelikož mu jízda nevyhovovala, zastavil na parkovišti pár kilometrů od domova. Naštěstí nezranil sebe, ani nikoho jiného.

Ve středu po půlnoci maminka osmiletého chlapce z německého Soestu zjistila, že syn není doma. Zmizelo také její auto. Žena okamžitě kontaktovala policii a vyrazila svého syna hledat.

Po půlhodině ho viděla sedět v autě na parkovišti vzdáleném osm kilometrů od domova. Chlapec po zaparkování dal výstražná světla a výstražný trojúhelník. Když na místo dorazila policie, začala ho vyslýchat. 

Nezletilý řidič jel po dálnici rychlostí až 140 km/h. Jízda mu však byla nepohodlná, a tak zajel raději na parkoviště. "Jen jsem si chtěl zařídit," řekl policii. Ta vše zveřejnila na svém facebooku. 

Související obsah

Chlapec všeho litoval a před policisty se rozplakal. I když jel velmi rychle, nic se mu nestalo. Neohrozil ani ostatní řidiče v provozu. Podle portálu t-online.de měl s řízením zkušenosti. Jednou si sedl za volant auta v blízkosti domova a pravidelně jezdil na motokáře. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz