Zoo

Papouškům v zoo šlo o život! Muž přelezl zábranu a krmil je sušenkami

Papouškům v zoo šlo o život! Muž přelezl zábranu a krmil je sušenkami
Zdroj: Společnost Laguna

Neznámý muž málem připravil o život papoušky v zoologické zahradě v Táboře. Přelezl zábranu a dostal se až k voliéře, kde je krmil sušenkami. Před ošetřovatelkou ale utekl. Papouškům přitom mohl způsobit těžké zdravotní potíže, vedoucí až k úmrtí.

Jako o pokusu o zabití mluví táborská zoologická zahrada o nepochopitelném činu jednoho z návštěvníků. Dosud neznámý muž se rozhodl nakrmit papoušky ara ararauna sušenkami. Přelezl zábranu a dostal se až k voliéře, kterou sušenky prostrkoval.

Muž ignoroval jak zákazy krmení zvířat, které platí po celé zoo, ale také připomínky ostatních návštěvníků. Když k voliéře dorazila přivolaná ošetřovatelka, snažila se z bezohledného muže dostat jeho jméno. V tu chvíli se dal na útěk a nepodařilo se ho dostihnout.

Pracovníci zoo nedokážou pochopit, jak mohlo návštěvníka napadnout vůbec papoušky krmit, natož lidským jídlem. To totiž může zvířatům přivodit vážné zdravotní potíže až smrt. Všechna zvířata v táborské zahradě proto dostávají krmení, které je pro ně určeno.

 

Související obsah

"S ohledem na hodnotu chráněných zvířat, která v táborské zoo chováme, lze záměrné usmrcení považovat za trestný čin. Proto každý takový případ předáme policii, a budeme vymáhat škodu, která konkrétně u papoušků představuje mnoho desítek tisíc korun," uvedl ředitel Zoo Tábor Evžen Korec.

V minulosti se přitom staly případy, kdy po špatném krmení zvířata uhynula. Loni koncem léta přišla chovatelka o dvě klisny, kterým někdo nasypal do výběhu housky. Čerstvé pečivo způsobilo koním koliku. V roce 2016 uhynuli po krmení návštěvníků v zoo Děčín chovný beran a ovce, v roce 2014 v plzeňské zoo kamzíci, ovce a klokan.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz