Domácí

Školáci si užijí 37 dní volna! Na kdy vychází prázdniny? TERMÍNY

Školáci si užijí 37 dní volna! Na kdy vychází prázdniny? TERMÍNY
Zdroj: TN.cz/ Thinkstockphotos.com

Školní rok se rychle blíží a děti opět po prázdninách usednou do lavic. Od prvního dne však budou netrpělivě vyhlížet další volno, kterého se ale dočkají až 29. října o podzimních prázdninách. Celkově si žáci ve školním roce užijí 37 volných dní.

I letos si děti ve školním roce užijí spoustu volna podobně jako v loňském roce. Pokud nepočítáme letní prázdniny, celkem budou mít školáci 37 volných dní. První volno je však čeká až v říjnu. Státní svátek 28. září totiž vychází na sobotu.

V říjnu je pak čekají podzimní prázdniny, které připadají letos na úterý 29. října a středu 30. října 2019. Doma však budou už od pondělí, na které připadá státní svátek 28. října

I o Den studentů budou děti letos ochuzeny. Státní svátek 17. listopad vychází na neděli. Další volno tak budou mít děti až v prosinci.

Vánoční prázdniny začnou v pondělí 23. prosince 2019 a skončí v pátek 3. ledna 2020. Do školy děti půjdou až v pondělí 6. ledna, takže si užijí celkem 16 dní volna včetně víkendu před vánočními prázdninami.

Související obsah

Jednodenní pololetní prázdniny připadnou na pátek 31. ledna 2020. Poté navazují jarní prázdniny. Trvají vždy jeden týden a jsou rozděleny do šesti termínů podle jednotlivých okresů. Začínají v pondělí 3. února a končí v neděli 15. března 2020.

Velikonoční prázdniny vycházejí v příštím roce na čtvrtek 9. dubna 2020. Doma ale školáci budou i v pátek 10. dubna a v pondělí 13. dubna 2020, kdy jsou státní svátky.

Volno si užijí také o květnových svátcích, 1. a 8. května vychází na pátek. Když se k tomu přidají i víkendy, budou mít děti vždy tři dny volna.

Související obsah

Hlavní prázdniny budou trvat od středy 1. července 2020 do pondělí 31. srpna 2020. V příštím roce začne školní rok v úterý 1. září 2020.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz