Tramvaj

Mobil místo rozhlédnutí! Chlapce v Brně smetla tramvaj! DRSNÉ VIDEO

Ve středu v podvečer srazila tramvaj v Brně třináctiletého chlapce. Ten se před nehodou věnoval víc telefonu než dopravní situaci, při přecházení kolejí si tak přijíždějící tramvaje z protisměru vůbec nevšiml. Děsivě vypadající nehodu zachytila pouliční kamera.

Nehoda se stala poblíž haly Rondo v ulici Nové Sady. Chlapec nejdřív přešel silnici k ostrůvku pro tramvaje. Počkal, až začne odjíždět tramvaj ve směru do centra města, naprosto však zapomněl, že by další mohla přijet z protisměru.


S hlavou skloněnou k mobilnímu telefonu tak začal přecházet koleje, když se zpoza odjíždějící tramvaje objevil přijíždějící vůz. Ten už řidič neměl šanci zastavit, a tak chlapec skončil pod koly tramvaje.


"Zraněný mladík navíc zůstal zaklíněný pod vozidlem a přivolaní záchranáři jej s velkými obtížemi zpod tramvaje vyprošťovali. Hoch byl následně se středně těžkými zraněnímI převezen do nemocnice," popsal záchrannou akci policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Související obsah


Policisté po nehodě vyzvali, aby se lidé při přecházení vozovky skutečně věnovali pouze dopravní situaci. "Telefonování a sledování her na telefonu či tabletu odvádí chodcovu pozornost a je poměrně častou příčinou nehod. Stejně tak je hodně nebezpečný poslech hlasité hudby ve sluchátkách," upozornil Malášek.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz