Hygienici mají výsledky z Tary Campu! Ten se zřejmě vyhne postihu

Hygienici mají výsledky z Tary Campu! Ten se zřejmě vyhne postihu
Zdroj: TN.cz

Středočeští hygienici mají k dispozici výsledky ze vzorků odebraných minulý týden v Tary Campu na Kutnohorsku. Několik dětí kvůli zdravotním komplikacím skončilo v nemocnici. Tary Camp pořádá známý youtuber a parkourista Tary.

"Výsledky virologie z Národní referenční laboratoře jsou negativní, dneska vyšly výsledky ze studny, virologie tam také není. Původce tedy neznáme," řekla zástupkyně ředitele Odboru protiepidemického Krajské hygienické stanice (KHS) Středočeského kraje Dana Taclová.


Podle hygieniků je to způsobeno tím, že je virus velmi citlivý. Má rychlý náběh a také rychle odchází. "Onemocnění bylo čtyřiadvacetihodinové. Jakmile ustanou potíže, tak se z těla virus vyloučí a je obtížné jej zachytit," doplnila Taclová.


Infekce se šíří mimo jiné i fyzickým kontaktem nebo kapénkovou nákazou, například při masívním zvracení. Virus pak ulpívá na různých površích.


Tábor zřejmě vyvázne bez jakéhokoliv postihu. "Všechna protiepidemická opatření byla splněna a dodržována. Velmi pravděpodobně tam infekce přivezlo některé dítě, které už bylo nakažené. Příznaky se projevily až na táboře," doplnila Taclová.

 

Související obsah


Rodiče dětí vedení tábora odevzdávají prohlášení o bezinfekčnosti. Pokud se tedy nestane, že má dítě potíže ještě před odjezdem, nehrozí jim žádný postih. Pro prohlášení není potřeba žádné lékařské vyšetření, akorát musí být vyplněné v den odjezdu.


Zdravotní potíže se u táborníků projevily na začátku minulého týdne, bylo postižených celkem jedenáct dětí a tři vedoucí. Některé děti odvezla záchranka do nemocnice. Více si přečtěte zde.
 

Podívejte se na reportáž TV Nova o problémech na Tary Campu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz