Nehoda

Rodina zemřela při návratu z dovolené. Čtyři mrtví po střetu s kamionem

Tragická dopravní nehoda zastavila provoz na silnici I/55 u Sudoměřic na Hodonínsku. V pondělí kolem půl páté ráno zemřeli při čelní srážce kamionu a osobního auta čtyři lidé. Podle záchranářů jde o dva malé chlapce a dvě dospělé osoby. Třetí chlapec byl s vážným zraněním letecky transportován do nemocnice. Doprava byla vedena po objízdných trasách.

"V pondělí nad ránem se čelně srazil kamion s osobním autem. Následky nehody jsou tragické. Zemřely čtyři osoby z osobního vozidla," potvrdil TN.cz mluvčí jihomoravské policie Petr Zámečník s tím, že za volantem obou vozů seděly ženy.

"Při nehodě bohužel zemřeli dva dospělí a dva chlapci školního věku. Třetí chlapec utrapěl vážná zranění a byl letecky transportován na traumacentrum brněnské nemocmnice," řekla mluvčí záchranné služby Hedvika Kropáčková. Řidička kamionu z nehody vyvázla bez zranění. Podle věcí v troskách osobáku se rodina zřejmě vracela z dovolené.

Tragické pondělí na našich silnicích. Reportáž ke shlédnutí ZDE:

"Podle předběžného šetření přejela řidička osobního vozidla na rovném úseku z nezjištěných příčin do protisměru, kde narazila do protijedoucího náklaďáku," doplnil policejní mluvčí Zámečník. Co přesně se stalo, teď zjišťují policisté. Silnice I/55 mezi Hodonínem a Strážnicí byla neprůjezdná v obou směrech. Uzavírka trvala více než osm hodin.

Související obsah

Řidiči museli místo objíždět přes obce Rohatec, Ratíškovice, Vacenovice, Vracov a Bzenec. "Autobusové linky 910 a 911 jsou obousměrně odkloněny přes Bzenec a Ratíškovice. Očekávejte zdržení cca 30 až 40 minut," informoval ráno na svém webu Integrovaný dopravní systém Jihomoravského kraje.

Policisté nyní hledají případné svědky nebo majitele autokamer, kteří místem v době nehody nebo krátce před ní projížděli. Ozvat se mohou na telefon 974 633 260 nebo přímo na linku 158.

Tři děti a tři dospělí pak skončili v nemocnicích po nedělní nehodě v Ostravě. Večer se tam srazila dvě osobní auta. "Všichni utrpěli středně závažná poranění a byli při vědomí. Tři děti ve věkovém rozpětí tří až jedenácti let se zraněními břicha, hrudníku a horní končetiny, byly po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče transportovány na úrazovou ambulanci ostravské fakultní nemocnice," popsal mluvčí moravskoslezských hasičů Lukáš Humpl.

Související obsah

Ve fakultní nemocnici skončil s poraněním hrudníku také dvaadvacetiletý muž. Stejně stará žena byla zajištěna krčním límcem, uložena do vakuové matrace a poté přepravena na urgentní příjem. 50letého muže záchranáři převezli do Městské nemocnice v Ostravě.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz