Domácí

Zázrak v brněnské nemocnici: Evě se v kómatu narodilo miminko!

Příběh policisty Vojty zasáhl celé Česko - jednoho dne přišel domů a našel svou těhotnou manželku Evu v bězvědomí po mozkové smrti. Její život se lékařům už nepodařilo zachránit, udržovali ji ale měsíce ve vitálním stavu s nadějí na záchranu miminka. Lékaři brněnské nemocnice nyní oznámili radostnou zprávu - dítě se jako zázrakem skutečně podařilo přivést na svět.

Sedmadvacetiletá Eva je už téměř tři měsíce ve stavu bližším smrti než životu, přesto s pomocí lékařů z Fakultní nemocnice Brno dokázala úžasnou věc. Miminko, které po dobu jejího kómatu dál přežívalo v jejím těle, se na konci srpna narodilo.

Informaci potvrdi mluvčí nemocnice Pavel Žára. "Brněnská medicína se opět stává světovou a lékaři FN Brno zažili další zázrak, který nemá ve světě obdoby. Udrželi vitální funkce u ženy s mozkovou smrtí po rekordní dobu a následně došlo k porodu," napsal Žára.

Příběh těhotné Evy a jejího manžela Vojtěcha, kteří žili v Třebíči, zasáhl celé Česko. Jednoho dne policista Vojta přišel domů a našel svou ženu v bezvědomí. Okamžitě zavolal sanitku a zajistil jejich dvouletému synkovi hlídání, Evě ale už nikdo pomoci nedokázal. Diagnóza byla zdrcující - žena prodělala mozkovou smrt.

Související obsah

Protože v tu dobu byla těhotná, lékaři se pokusili zachránit alespoň miminko. Bylo mu teprve 16 týdnů a šance na jeho záchranu nebyly příliš vysoké. Jedinou nadějí bylo udržovat Evino tělo na přístrojích a doufat v zázrak.

"Podle vyšetření je miminko životaschopné a v pořádku, ale je teprve v 16. týdnu těhotenství, tedy příliš malé na přežití. Ale jedna malinká naděje tu přeci jen je - udržet tělo do 24. týdne těhotenství, kdy jsou lékaři schopni miminko vypiplat," napsal Vojtěch svůj příběh poté, co svaz Policie ČR vyhlásil veřejnou sbírku na pomoc svému kolegovi v nelehké životní situaci.

A zázraky se občas skutečně dějí - netradiční příběh Evy a Vojtěcha je tomu důkazem. Není to však první případ, kdy se ženě v kómatu narodilo miminko. Paní Veronika skončila v kómatu na přístrojích před třemi lety po autonehodě. Synka i tak donosila, a po porodu se dokonce jako zázrakem probrala.

Připomeňte si příběh těhotné Evy v kómatu v reportáži TV Nova:

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz