Loterie

Dívka v 16 letech vyhrála 50 milionů! Peníze jí zničily život a jsou pryč

Dívka v 16 letech vyhrála 50 milionů! Peníze jí zničily život a jsou pryč
Zdroj: Profimedia

Callie Rogersová vyhrála v loterii 1,8 milionu liber (asi 50 milionů korun), když jí bylo 16 let. Dnes by si přála, aby tolik peněz nikdy nedostala. Zaprvé z nich už nic nezbylo, zadruhé jí prý zničily život, protože se to kolem ní začalo hemžit falešnými přáteli.

Callie se v roce 2003 stala nejmladší Britkou, která kdy vyhrála v loterii. Sázková kancelář jí vyplatila 1,8 milionu liber, což je zhruba 50 milionů korun. S odstupem 16 let si ale přeje, aby si vítězný tiket nikdy nekoupila. Promluvila o tom pro portál Daily Mirror.

Dnes 32letá Britka tvrdí, že byla příliš mladá na takový balík peněz. "Je vám teprve 16 let, ale už máte tak obrovskou zodpovědnost. V takovém věku vám můžou radit, jak chtějí, ale vy neposloucháte," popsala Callie s tím, že musela okamžitě dospět.

První miliony utratila za domy pro sebe a pro svou rodinu, další za rychlá auta a dárky pro "přátele". Až zpětně si uvědomila, kolik lží a falešných kamarádů se kolem ní vyrojilo, jakmile trefila jackpot. "Lidi mě prosili o peníze a chtěli se se mnou kamarádit ti, kteří to nikdy předtím neudělali," uvedla Callie.

Protože ale byla tak mladá, nechala se některými z nich zneužít. Dodnes jí prý "kamarádi" dluží 200 tisíc liber (asi 5,5 milionu korun), které jim napůjčovala na různé věci. "Lidi po mně chtěli peníze na nová auta a já jim pomohla. Byla jsem měkká. Půjčila jsem 20 tisíc támhle, 13 támhle. Nikdy už je neuvidím," uvědomuje si.

Související obsah

Využít její slávy chtěl i Callin bývalý přítel. Obrátil se na média s příběhem o tom, že Britka byla závislá na kokainu, což podle ní není pravda. Jenže, aby expartner nedostal od médií žádné peníze a nemohl ji dále vydírat, musela Callie závislost na drogách přiznat. Tím mu sice vypálila rybník, nikdy se ale této nálepky nezbavila.

Callie v současnosti pracuje jako ošetřovatelka, pobírá 12 tisíc liber ročně (asi 340 tisíc korun) a bydlí v pronajatém bytě. Zůstal jí dům, který koupila svým prarodičům a který chce odkázat svému synovi. "Nikdy jsem nebyla šťastnější," tvrdí Callie, která teď požádala britskou vládu, aby zvýšila hranici pro sázení na 18 let.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz