Domácí

"Hoří!" báli se občané. Když přijeli hasiči, zjistili něco šokujícího

"Hoří!" báli se občané. Když přijeli hasiči, zjistili něco šokujícího
Zdroj: Getty Images

Obyvatelé České Lípy v úterý zalarmovali hasiče i městskou policii zprávou, že na Špičáku hoří. To, co z dálky vypadalo jako kouř, se však nakonec ukázalo být obřím rojem létajících mravenců.

Hmyzí námluvy v úterý vystrašily obyvatele České Lípy, kteří se domnívali, že na kopci Špičák hoří. "Krátce po sobě nám zatelefonovali dva všímaví občané," uvedla na facebooku českolipská městská policie.

Strážníci nebyli jediní, kterým lidé volali s obavami z požáru - obraceli se i na hasiče. Ukázalo se ale, že poplach je planý - to, co se z dálky jevilo jako kouř, byl nakonec "jen" obří roj létajících mravenců.

Související obsah

"Tento druh mravenců vytváří veliké roje, protože pak je větší pravděpodobnost, že královna mezi nimi nalezne vhodného partnera s jiným genetickým kódem," dodalli strážníci na facebooku.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Za poslední rok zahynuli ve službě dva agenti CIA

Za poslední rok zahynuli ve službě dva důstojníci americké zpravodajské služby CIA. Na pamětní zeď v sídle agentury v Langley ve Virginii přibyly při každoročním ceremoniálu na jejich počest dvě hvězdy. Pracovali v utajení, jejich jména i okolnosti úmrtí jsou tajné. O rok dříve přišli při plnění úkolů o život čtyři příslušníci CIA.

Krátká zpráva

Zřícená budova pohřbila v Íránu šest lidí, desítky jsou ještě v troskách

Šest lidí zahynulo při zřícení nedostavěné budovy v nejrušnější ulici v íránském městě Abadan. Záchranáři vyprostili z trosek desetipatrového domu 34 živých, desítky lidí pohřešují. Spodní patra domu byla před několika dny zprovozněna, zatímco horní část ještě dostavovali. Policie zatkla majitele objektu i šéfa stavební firmy.

Píše se na Deník.cz