Rodina vystupovala z vlaku, ten se rozjel! Chlapce chytili, muž se zranil

Rodina vystupovala z vlaku, ten se rozjel! Chlapce chytili, muž se zranil
Zdroj: Getty Images

Zranění a hrozný zážitek si odnesla rodina Kateřiny O. z výletu na Táborsku. S přítelem a synem dojeli lokálkou do Třebelic, kde chtěli vystoupit. Jenže vlak se podle Kateřiny nečekaně rozjel, když ještě její přítel nebyl oběma nohama na zemi. Muž utrpěl vážnou zlomeninu. České dráhy už případ vyšetřují.

Kateřina popsala nedělní výlet, který skončil tragédií, na sociální síti. Kolem jedné odpoledne nastoupila v Táboře spolu s přítelem Tomášem a synem do historického vlaku, kterým dojeli do stanice Třebelice, odkud chtěli pokračovat pěšky. Jenže k tomu nakonec nedošlo.

"Vlak byl více než historický kus, tedy chvilku trvalo, než se nám vůbec povedlo otevřít dveře, ale nevystupovali jsme na té zastávce jediní. Jen co jsem došlápla na zem, vlak se začal rozjíždět, syna jsem chytla jen tak tak a přítel to prostě nestihl," popsala Kateřina na facebooku.

Tomáš podle ní vypadl z vlaku a ošklivě si poranil nohu - s tříštivou zlomeninou skončil v táborské nemocnici, kde ho lékaři v pondělí operovali. Na zákrok čekal na nemocničním lůžku sám, protože Kateřina v Táboře nesehnala ubytování, a tak se musela se synem vrátit domů.

Ve viníkovi má Kateřina jasno. Podle ní musel průvodčí vidět, že teprve vystupují. "Já jeho viděla, když jsem chytala syna a snažila se chytit přítele. Stál v otevřených dveřích a nechal rozjet vlak, ačkoli musel vidět, že ještě všichni nevystoupili," tvrdí maminka.

Související obsah

České dráhy (ČD) už případ vyšetřují a prosí, aby je Kateřina kontaktovala. "Dosavadní informace nasvědčují tomu, že mohlo dojít k výstupu až po vypravení vlaku ze zastávky, kdy ostatní cestující už ukončili výstup a nástup," uvedl pro TN.cz mluvčí ČD Petr Šťáhlavský.

Zároveň ale dodal, že vyšetřování je teprve na začátku a další informace budou vyšetřovatelé zjišťovat od svědků a z kamerových záznamů. "Vozy soupravy jsou historické, ale v provozním a technickém stavu umožňujícím bezpečnou přepravu cestujících," doplnil Šťáhlavský.

Trojice podle něj cestovala historickou soupravou Bobinka, která funguje jako výletní vlak. Dveře jsou ve vlaku blokovány proti otevření několika západkami, což je ale pro starší vozy běžné. Pokud si cestující neví rady, má se s předstihem obrátit na personál.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz