Domácí

Muž se chtěl přidat k teroristům! Ve vězení si odpyká celý trest

Plzeňský soud neodpustí polovinu ze šestiletého trestu vězení muži, který si ho odpykává za propagaci terorismu. Soud jeho žádost o podmíněné propuštění z výkonu trestu ve veřejném jednání zamítl. 25letý Jan Silovský se chtěl před třemi roky přidat k teroristům z Islámského státu.

Soudkyni plzeňského soudu nepřesvědčila k prominutí poloviny šestiletého trestu ani velmi kladná hodnocení chování 25letého Jana Silovského ve vězení. Neoblomilo ji ani to, že má rodinné zázemí a v případě propuštění příslib zaměstnání.

Soudkyně během přelíčení konstatovala, že je Silovský sice vzorný vězeň, není ale přesvědčena, že ho vězení již napravilo. Silovskému původně hrozilo až 12 let vězení. Od tak vysokého trestu mu ale pomohlo přiznání. Podle znalců jednal ve stavu zmenšené příčetnosti a trpí schizoidní poruchou osobnosti.

Mladík ze Spáleného Poříčí se začátkem února 2016 vydal do Sýrie, kde se chtěl přidat k bojovníkům tehdejšího Islámského státu a zapojit se do jejich válečných akcí. Na teroristických útocích se prý podílet nechtěl.

Cestu si však pečlivě připravil. Dopředu si naplánoval třeba zapůjčení auta, kterým chtěl překročit hranice z Turecka do Sýrie. Na letišti v Istanbulu ho ale zadržela turecká policie, které se po kratším výslechu přiznal.

reg, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz