Svatba

Nejkrásnější den novomanželům zkazil zloděj! Zmizely darované tisíce

Zatím neznámý zloděj zkazil sobotní svatbu mladému páru z Duchcova na Teplicku. Ukradl jim totiž téměř všechny obálky s peněžními svatebními dary. Zmizely desetitisíce korun. Svatba se konala na zahradě zámku Lobeč ve středních Čechách, místní policie už se krádeží začala zabývat.

Měl to být nezapomenutelný zážitek, šťastný moment v životě, na který budou novomanželé do smrti vzpomínat. Zřejmě to tak i bude, jen bohužel bez těch šťastných vzpomínek. "Byl to pro mě obrovský zážitek, byl jsem absolutně dojatý z toho všeho. Ráno se to všechno změnilo v horor," popsal ženich Miroslav Mráček.

Někdo se novomanželům dostal do pokoje a vykradl jim krabičku s obálkami a přáníčky. Zřejmě pospíchal, nesebral úplně všechno, pár tisíc uvnitř zůstalo, ale většina peněz zmizela.

"Tatínek nám tam dal obálku s dvaceti tisíci, bratránek mluvil o pěti tisících, další rodinní příslušníci mluvili o pěti. Co jsme tak počítali, tak se odcizilo něco kolem 40, 50 tisíc," uvedl novomanžel.

Pro novomanžele a celou jejich rodinu v tu chvíli svatba skončila. Místo radostných zážitků domů odcházeli zklamaní. "Jsem z toho strašně moc zdrcený. Mně není tolik líto těch peněz, že zmizely, ale že to ranilo celou rodinu a mého tatínka," vysvětlil Mráček.

Související obsah

Novomanželé přivolali policii, ta ale mohla celou věc jen zaevidovat a poučila je, že musejí podat trestní oznámení na neznámého pachatele. "Policisté se celou věcí zabývají, oznamovatelé však zatím nepodali trestní oznámení," informovala policejní mluvčí Markéta Johnová.

Teprve poté prý mohou zahájit vyšetřování a vyslechnout všechny, kdo se svatby účastnili.

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Berlusconi nebude kandidovat na italského prezidenta

Kontroverzní politik a bývalý italský premiér Silvio Berlusconi (85) se rozhodl, že nebude kandidovat v italských prezidentských volbách. Měl podporu koalice pravicových stran, ale ta mu nezaručovala úspěch. K tajné volbě se v pondělí sejde přes tisíc poslanců a regionálních delegátů. Za favorita je považován současný premiér Mario Draghi.

Krátká zpráva

Rusko podle Britů plánuje dosadit do čela Ukrajiny "svého" politika

Britské ministerstvo zahraničí zveřejnilo informaci, že ruský prezident Vladimir Putin plánuje spiknutí s cílem dosadit do čela Ukrajiny "svého", tedy prokremelského politika. Velmi neobvyklé je, že uvedlo i jeho jméno. Má jím být Jevgenij Murajev, majitel médií a někdejší poslanec ukrajinského parlamentu, který se již dříve vyslovil pro ruskou anexi Krymu.

Píše se na Deník.cz