škola

Školákům začíná dřina. Kdy mají volno? Přehled svátků a prázdnin

Dětem a studentům dneškem opět začínají školní povinnosti. A čeká je pořádný zápřah. První prázdniny je čekají až na konci října. Zářijový státní svátek totiž vychází na sobotu. Na kdy vychází další svátky a prázdniny? Podívejte se na náš přehled.

Přestože letní prázdniny sotva skončily, přinášíme vám přehled těch nadcházejících, na které se děti stejně jako učitelé mohou těšit už teď. Podívejte se, kdy budou moct načerpat síly k dalšímu studiu.


Nejbližší, podzimní prázdniny žáky čekají v úterý 29. října a středu 30. října 2019 a budou navazovat na státní svátek Dne vzniku Československa, který připadá na pondělí 28. října.

Vánoční prázdniny budou zahájeny v pondělí 23. prosince 2019 a skončí v pátek 3. ledna 2020, vyučování pak začne v pondělí 6. ledna 2020. Žáky tak čeká celkem 16 dní volna.


Jednodenní pololetní volno připadne na pátek 31. ledna 2020, tedy den po předání pololetního vysvědčení.


Termíny jarních prázdnin vychází jako každý rok na několik turnusů, které jsou určeny podle okresů a pravidelně rotují. Přehled najdete v následující tabulce:

 

Velikonoční prázdniny v příštím roce připadají na čtvrtek 9. dubna 2020, na následující den pak připadá Velký pátek, který je v Česku slaven jako státní svátek stejně jako nadcházející Velikonoční pondělí dne 13. dubna 2020.
 

Hlavní prázdniny pak budou trvat od středy 1. července 2020 do pondělí 31. srpna 2020 a vyučování v dalším školním roce 2020/2021 pak opět začne v úterý 1. září 2020.

V letošním školním roce zasedne do lavic zhruba 953 tisíc žáků základních škol, což je oproti loňsku nárůst o zhruba 12 tisíc. Žáků základních škol tak stále přibývá. Prvňáčci, kterých letos bude asi 108 tisíc, pak opět o desítky tisíc převyšují počty vycházejících deváťáků.


Na středních školách bude studovat asi 400 tisíc žáků. Tři čtvrtiny na školách s maturitní zkouškou, z toho asi 31% na gymnáziích. Pokles počtu žáků středních škol se v posledních letech zastavil.

Chcete dát dítě na kroužek? V září už na to může být pozdě! Podívejte se na reportáž TV Nova:

rob, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Dálnici D7 ve směru na Chomutov zablokovala dopravní nehoda

Dálnici D7 ve směru na Chomutov zablokovala v pátek večer dopravní nehoda dvou osobáků. Komunikace je na 70. km uzavřena.

Píše se na Deník.cz