Zloděj

Zloděj ukradl bronzovou sochu, 200 metrů ji táhl dva dny! Má přes metrák

Celé dva dny se táhl zloděj v Chrudimi s těžkou bronzovou sochou. Protože umělecké dílo vážilo přes sto kilogramů, urazil s ní jen pár set metrů. Kriminalisté už zloděje mají.

Reportér TV Nova si sám vyzkoušel, jak velké sousto si ukousl 35letý muž. Socha se špatně drží, sotva se dá zvednout, natož rychle někam přemístit.

Při pohledu na bronzovou dámu nikoho nenapadne, že má slušnou nadváhu. Sochu museli na váhu přenést dva policisté. Bez pár gramů má sto deset kilo.

Zloděj vzal sochu z jednoho domu a kvůli transportu určitě ztratil litry potu. "Obviněný sochu vláčel dva dny," sdělila policejní mluvčí Eva Maturová.

Cestou ji dřel po silnici, a když odpočíval, schovával ji v křoví. Za 48 hodin s ní urazil ale pouze 200 metrů. Pak ji prodal údajně neznámému muži za 10 tisíc korun. Když nový majitel zjistil, že je kradená, vrátil ji na policii.

Související obsah

Policisté obviněnému dokázali dalších sedm skutků. "Dopustil se také vloupání do tří vozidel, kde ho zajímaly peněženky. Přišli jsme na něj díky kamerovému systému, který se ve městě rozšiřuje," uvedl kriminalista Lukáš Maier. Pachateli hrozí až pět let vězení.

Chuť krást je pro některé zkrátka mnohdy neuvěřitelně silná. Kriminalisté měli u Lačnova na Svitavsku před lety případ, který nemá obdoby. Zloději ze stavebnin ukradli 150kilogramový trezor velký jako mrazák a skoro dva kilometry ho vláčeli obilným polem. Pak ho vypáčili, vykradli a zapálili.

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zloděj

Důležité Události

Píše se na Deník.cz