Domácí

Zásah těžkooděnců v centru Prahy skončil, muž spáchal sebevraždu

Zásah těžkooděnců v centru Prahy skončil, muž spáchal sebevraždu
Zásah policie v pražské Hradební ulici Zdroj: TV Nova

Obyvatele a turisty v centru Prahy vyděsil zásah policistů. Žena jim zavolala s obavami o svého syna, který podle ní vlastní zbraně. Na místo dorazil tým těžkooděnců, ulici uzavřeli a místní obyvatelé se měli držet dál od oken. S mužem se policisté pokusili vyjednávat, to se však nezdařilo, a tak vtrhli do bytu. Tam zjistili, že spáchal sebevraždu.

Ve Starém městě v samotném centru Prahy zasahovali policisté. V ulici Hradební dostali oznámení o ozbrojeném muži, kterého policistům nahlásila vlastní matka. "Má obavy o svého syna, který je držitelem zbraní a má být ve špatném psychickém stavu," řekl pro TN.cz mluvčí policie Jan Daněk.

Protože muž mohl být nebezpečný, na místo dorazili těžkooděnci a uzavřeli ulici. Muž byl zavřený v jednom z bytů a policisté se s ním marně pokoušeli vyjednávat. Děsivou událost popsal redakci TN.cz jeden ze svědků, který žije poblíž.

"Nejdřív přijeli hasiči na majácích s tím, že postupně přijížděli policajti. Zatarasili celou ulici, tak jsme si říkali, že je to asi bomba nebo únik plynu. Nicméně po chvíli přijela zásahová jednotka. Měli zbraně, tak nám to bylo divný," uvedl svědek. 

Související obsah

"Během chvíle přijely další dvě zásahové jednotky. Jediné, co se tu povídalo na ulici, bylo, že tam někdo údajně drží rukojmí. Bylo nám řečeno, ať nechodíme k oknům. Zatarasili veškeré vchody a východy," dodal. 

Nakonec se ukázalo, že muž žádné rukojmí nedržel a kromě sebe nikoho neohrozil. "Zásah na místě skončil, policisté vstoupili do bytu a zjistili, že ten muž již před delší dobou spáchal sebevraždu. Případ dál vyšetřujeme," řekl mluvčí policie.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz