Slovensko

Na Slovensko pronikl Ukrajinec na létajícím stroji! Neví se, co vezl

Slovenští policisté zadrželi Ukrajince, který zřejmě nedovoleně přeletěl hranice na tříkolce pro motorový paragliding. Hranici přeletěl v noci ze čtvrtka na pátek. Bedna na stroji naznačuje, že v ní mohl něco převážet.

Policisté ze slovenského Ředitelství hraniční a cizinecké policie (RHCP) v noci ze čtvrtka na pátek zaznamenali podezřelý hluk u obce Lekárovce v okrese Sobrance. Ten leží na hranicích s Ukrajinou. Podle prvotních domněnek se jednalo o nějaký letící motorový stroj, které mířilo z Ukrajiny do slovenského vnitrozemí. Informaci přinesl portál tvnoviny.sk.


"Do úseku byli prostřednictvím Operačního střediska RHCP Sobrance vyslané další hlídky. Do pátrání se zapojili i celníci z úřadu spadajícího pod Michalovce," uvedli slovenští policisté na svém facebookové účtu.


V pátek brzy ráno se policistům podařilo ukrajinského letce i jeho stroj najít v polích mezi obcemi Jenkovce a Bežovce v okrese Sobrance. Stroj vypadal jako podomácku vyrobené rogalo. Pilot skončil na policejní služebně. Je podezřelý z neoprávněného překročení státní hranice.

Související obsah


 

Redakce TN.cz oslovila odborníka na rogala a paragliding Petra Tučka. Podle něj se jedná o tříkolku pro motorový paragliding s padákovým křídlem. To našli policisté zmuchlaný v křoví. Stroj podle Tučka vypadá velmi dobře a má dokonce vystřelovací záchranný padák.


"Zaráží mě ta bedna. Původně se jednalo o dvoumístnou tříkolku, ale zřejmě tam něco převážel a tak vyndal druhou sedačku a dal tam tu bednu," uvedl Tuček.

V oblasti u hranic se často objevují pašeráci na rogalech nebo na motorovém paraglidingu. V tomto případě ale policie na místě žádný kontrabant nenašla.
 

Podívejte se na záběry z místa, kde policisté stroj našli:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zelenskyj promluví k českému parlamentu

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj by měl k českému parlamentu promluvit 15. června. Po schůzce vedení obou komor to oznámila šéfka Sněmovny Markéta Pekarová Adamová. Poslanci a senátoři si projev ukrajinského prezidenta poslechnou ve svých sídlech.

Píše se na Deník.cz