Domácí

Neuvěřitelná shoda náhod! Hasiči popsali záchranu životů na D6

Neuvěřitelná shoda náhod! Hasiči popsali záchranu životů na D6
Zdroj: HZS Středočeského kraje

Díky neuvěřitelné shodě náhod se nedělní nehoda na dálnici D6, při které auto s pěti lidmi na palubě spadlo do retenční nádrže, obešla bez úmrtí. V době havárie kolem projíždělo reprezentační družstvo středočeských hasičů, kteří se vraceli z víkendového Mistrovství ČR v požárním sportu. Ti a několik dalších lidí neváhali ani minutu a okamžitě naskákali do vody pro zraněné.

Auto vyletělo z dálnice na sedmém kilometru dálnice D6 v prostoru křižovatky Jeneč ve směru z Prahy do Karlových Varů. Podle oznamovatele vůz přerazil zábradlí a střechou dolů spadl přímo do retenční nádrže.

"Shodou okolností okolo právě projíždělo reprezentační družstvo HZS Středočeského kraje, které se vracelo z víkendového Mistrovství ČR v požárním sportu. Hasiči neváhali ani minutu a ještě s několika kolemjedoucími skočili do nádrže a vytáhli osoby, které zůstaly v kabině zaklíněné," uvedla k případu mluvčí středočeských hasičů Tereza Fliegerová.

Hasiči museli vozidlo ve vodě otočit a dále nadlehčovat, aby osoba, která zůstala zaklíněná ve voze, měla hlavu nad vodou. Po chvíli se naštěstí podařilo hasičům uvolnit opěradlo a zraněnou osobu dostali ven. To už byly na cestě také další jednotky.

Tři z pěti osob hasiči resuscitovali až do příjezdu záchranářů. Ti postupně zraněné převezli do nemocnic.

Související obsah

"Policie dálnici ve směru do Karlových Varů úplně uzavřela, protože v okolí kolize stálo hodně aut těch, kteří zastavili, aby pomohli. Dokonce byl na místo vyslán ze slánské stanice evakuační autobus, protože zpočátku nebylo zcela zřejmé, zda také nejde o účastníky nehody," doplnila Fliegerová.

Na místo dorazili také potápěči hasičů, bylo totiž nutné prozkoumat nádrž, zda v ní není někdo další. Následně byl osobní automobil vytažen z nádrže. Potápěči potvrdili, že ve vodě nikdo další není.

Na záběry z nehody se můžete podívat zde:


 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz