Počasí

Ráno mráz, odpoledne horko! Přijde ochlazení i extrémní výkyvy teplot

Ráno mráz, odpoledne horko! Přijde ochlazení i extrémní výkyvy teplot
Zdroj: Profimedia

Teplotní rozdíl téměř dvacet stupňů - tak začal meteorologický podzim v Česku. O víkendu se teploty sotva vyšplhají na dvacet stupňů a počítat bychom měli i s přeháňkami a deštěm.

Začátek meteorologického podzimu s sebou přinesl i tradiční výkyvy počasí, kdy rána bývají studená, zatímco odpoledne lidé nestíhají sundavat vrstvy oblečení. 

Nejchladněji bylo ve středu ráno na Šumavě, kde teplota klesla až k -4,5 stupňů, na horách na severu bylo okolo nuly. V nížinách nebylo o moc tepleji - na Chebsku bylo necelých šest stupňů. Přes den teploty stoupnou téměř o dvacet stupňů - vyšplhat by se měly na 21 až 25 stupňů. Celý den bude jasno a slunečno.

čtvrteční ráno by mělo být podle meteoroložky Dagmar Honsové chladné. Postupně teploty stoupnou na 21 až 25 stupňů. Ráno by mělo být jasno až polojasno, sluníčko ale postupem dne vystřídá oblačnost od severozápadu a místy se objeví i déšť a přeháňky.

Související obsah

V pátek bude oblačno až polojasno, ojediněle se objeví i přeháňky. Na jihu a východě území by mělo být dokonce zataženo a místy bude i pršet. Připravit bychom se měli i na ochlazení - teploty oproti čtvrtku klesnou o několik stupňů. Ty nejvyšší se budou pohybovat kolem 16 až 20 stupňů, v noci klesnou na 11 až 7 stupňů.

Na slunečný víkend můžeme zapomenout - oba dny bude doprovázet oblačná až zatažená obloha s občasným deštěm a přeháňkami, především na východě území. Teploty v noci budou mezi 11 až 7 stupni, přes den se budou pohybovat od 15 do 20 stupňů.

Začátek příštího týdne se od víkendu příliš lišit nebude. Meteorologové očekávají velkou oblačnost, na většině území budou přeháňky či déšť. Teploty se budou pohybovat do 20 stupňů.

Podívejte se na ranní předpověď počasí: 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Počasí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz