Domácí

Vraždila, těhotenství ji dostalo z vězení. Politici to chtějí zarazit!

Ministerstvo spravedlnosti představilo návrh novely trestního řádu, díky níž už by se nemělo stát, že bude odsouzená vražedkyně propuštěna z vězení kvůli těhotenství.

Právě to se stalo v případu Petry Janákové, která před pár dny porodila a na svobodě bude ještě rok. Janáková dostala třicetiletý trest za vraždu a plánovaní několika dalších. Více už v reportáži Davida Pika pod titulkem článku.

Celou kauzu odstartovala reportáž v Televizních novinách ze 14. června. To byl totiž den, kdy kvůli otěhotnění ve vazební věznici musela být z opavské káznice propuštěna vražedkyně Petra Janáková. Ta si odpykala pouhé dva roky z třicetiletého trestu. Její příběh srhnuje ve své reportáži Filip Pultar.

Několik odsouzených žen už přitom i s malými dětmi v českých věznicích pobývá. Podle nynější legislativy tam s nimi musí být od jednoho do třetího roku jejich života. Jedno takové oddělení už mají i ve věznici ve Světlé nad Sázavou. Odsouzené matky s dětmi tam mají podobný režim jako v běžném životě. Více už David Pik.

klma, Lucie Borhyová a Rey Koranteng, tn.cz / TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz