Domácí

Kuriózní nehoda. Po srážce dvou aut se ukázalo, že jsou oba řidiči silně opilí

Poměrně kuriózní nehoda se stala o víkendu u obce Bystřec, kde se srazila dvě auta. Oba řidiči byli silně opilí. Hodnota alkoholu v dechu se u nich točila okolo hranice jednoho a půl promile.

Jeli proti sobě. Měli před sebou rovnou silnici, přesto se obě auta pohybovala u dělící čáry. A tak byl střet nevyhnutelný. Vozy do sebe narazily levou přední částí. Jedno dokonce náraz vymrštil na kmen stromu. Policisté tomu dlouho nechtěli věřit, ale přístroj na zjišťování alkoholu v dechu nelhal.

Dvaadvacetiletý mladík, který jel od obce Bystřec a měl bílé auto, nadýchal 1,72 promile. Druhý řidič, 47letý muž, který jel od Jablonného nad Orlicí ve stříbrném voze, nadýchal 1,35 promile. Oba skončili se zraněními v nemocnici.

Lékaři pacientům odebrali krev, pokud analýza potvrdí hodnotu z dechových zkoušek, řidiče pravděpodobně čeká trestní stíhání, protože oba nadýchali přes jedno promile. Mohou jít na rok do vězení, přijít o řidičák a nejspíš je čeká i pokuta.

Související obsah

Pokud se budou přít o to, kdo nehodu zavinil, pak policie pravděpodobně za viníky určí oba řidiče. Podle policistů se taková nehoda v regionu léta nestala, častěji se prý střetnou opilí cyklisté.
 

tn.cz / TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Kateřina Šimáčková zvolena soudkyní Evropského soudu pro lidská práva

Shromáždění Rady Evropy v úterý podle informací České justice zvolilo Kateřinu Šimáčkovou novou soudkyní Evropského soudu pro lidská práva (ESLP) za Českou republiku. Šimáčková se stane třetím soudcem ESLP za Českou republiku. Úřadu se ujme po Aleši Pejchalovi, kterému končí mandát 31. října.

Píše se na Deník.cz