Domácí

Bezpečnější Silvestr, Brno chce centrum města bez ohňostrojů

Brno chce mít silvestrovské oslavy na náměstí Svobody bez petard. V centru města připraví vlastní show a ostatní ohňostroje a pyrotechniku zakáže. Podle zastupitelů budou oslavy příchodu nového roku bezpečnější a vhodné i pro rodiny s menšími dětmi.

Ještě v loňském roce bylo na Silvestra centrální brněnské náměstí Svobody nebezpečné místo. Bouchající petardy, neodborně odpalované ohňostroje, potyčky podnapilých lidí a střepy z prázdných lahví.

Plány na letošní rok jsou ale úplně jiné. Brněnští zastupitelé schválili záměr Turistického informačního centra města Brna, které chce umožnit obyvatelům i návštěvníkům Brna oslavit příchod nového roku kultivovaně, bezpečně a s celou rodinou.

Na akci nebude možné pít vlastní alkohol ani odpalovat pyrotechniku. Zato si návštěvníci budou moci užít pestrý program na pódiu, který vyvrcholí světelnou show. Podrobnosti k programu ale nejsou jasné, organizátoři totiž teprve budou hledat někoho, kdo celou akci uspořádá.

Související obsah

Plánuje se účast zhruba 5000 lidí, na které budou dohlížet strážníci, policisté i záchranáři. Město na akci vyčlenilo necelý milion korun. Polovina částky půjde na program, druhá na organizaci, úklid, bezpečnost a pojištění.

S nápadem oslavit příchod nového roku kultivovaně přišel už letos v srpnu pražský primátor Hřib. Místo ohňostroje tak uvidí Pražané videomapping. Podle magistrátu je to šetrnější alternativa bez hluku.
 

klma, tn.cz / TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Nová německá vláda chce vytvořit Spojené státy evropské

Přeměna Evropské unie na federální Spojené státy evropské bude jednou z priorit nastupující německé vlády Olafa Scholze, upozornil list The Telegraph. O změnu smluv o Unii se má zasazovat budoucí ministryně zahraničí Annalena Baerbocková. Reformu EU má kabinet v koaliční smlouvě a podporují ji všechny tři zúčastněné strany, tedy SPD, FDP i Zelení.

Krátká zpráva

Na Táborsku spadl na koleje strom

Provoz na trati v koridoru do Českých Budějovic je přerušen. Mezi Střezimíří a Sudoměřicemi u Tábora spadl na koleje strom. Místo vlaků jezdí na místě náhradní autobusová doprava. Omezení bude trvat celé dopoledne, oznámila Pražská integrovaná doprava na twitteru.

Krátká zpráva

Brazílie hlásí první případy mutace omikron

Zdravotníci v Brazílii oznámili první potvrzené případy varianty omikron. Byla prokázána u dvou cestujících, kteří přiletěli z Jižní Afriky. Podle zdravotního sekretariátu v Sao Paulu je dvojice v izolaci a ani jeden z nich není registrován ve státní očkovací platformě. Brazílie nevyžaduje od zahraničních turistů očkování proti covid-19. Jde o první případy v Latinské Americe.

Píše se na Deník.cz