Bankovka

Lidé nocovali před halou, aby získali bankovku s Karlovým mostem!

V pátek ráno šla do prodeje další suvenýrová eurobankovka - tentokrát s motivem Karlova mostu. A vyvolala obrovský zájem. Desítky lidí kvůli ní dokonce nocovaly před halou, kde byla z automatů k prodeji. Někteří se báli, že přijdou o suvenýr. Jiní už dopředu věděli, že bankovku prodají.

Čtvrtek, sedm hodin večer a před branou letňanského výstaviště se už hromadí desítky lidí. Čekají, až se začne prodávat limitovaná suvenýrová eurobankovka s Karlovým mostem.

Lidé přípravu na dlouhou a chladnou noc nepodcenili. Někteří už večer vytahovali stany a vymýšlí nejrůznější techniky, jak se zahřejí.

Postupně se všichni halí do dek a ukládají do spacáků. Rozednívá se a tento improvizovaný kemp se rozrůstá. Nocující jsou sice zmrzlí, ale v deset hodin, kdy prodej oficiálně startuje, je už hala naplněná lidmi a fronty jsou až ven.

Související obsah

Důvodem tohoto šílenství je podle numismatiků hlavně to, že poslední taková bankovka s podobiznou Karla Gotta - vydaná asi před dvěma měsíci - se dražila i za víc než stonásobek hodnoty. Jenže takový zájem byl spíš výjimkou.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Při požáru nemocnice v Senegalu zahynulo 11 novorozenců

Při požáru na neonatologickém oddělení nemocnice Mame Abdou Aziz Sy Dabakh ve městě Tivaouane, které leží asi 120 km východně od hlavního města Dakar, zemřelo 11 novorozenců. Oznámil to ve středu bez dalších podrobností na svém twitteru senegalský prezident Macky Sall. K podobnému incidentu došlo koncem dubna ve městě Linguère na severu země, kdy při požáru v nemocnici zemřeli čtyři novorozenci. Starosta města označil jako příčinu požáru technickou závadu na klimatizační jednotce v porodnici.

Krátká zpráva

Německo se dohodlo s USA na koupi zkapalněného plynu

Německo se dohodlo s USA na nákupu zkapalněného zemního plynu. Informaci zveřejnila tisková služba americké společnosti Sempra Energy, která uvedla, že by prodala asi 2,25 milionu tun plynu ročně.

Píše se na Deník.cz