Hádka

Hádka před školou vyvrcholila střelbou, učiteli hrozí vysoký trest!

Brněnský krajský soud v pátek už třetí den projednával březnovou střelbu před školou v Brně-Žabovřeskách. Hádka mezi rodičem žáka a učitelem plavání skončila střelbou a vážným zraněním otce dítěte.

V tomto případu jsou oba muži zároveň obžalovaní i poškození. Otec dítěte, pan Polák, si od soudu v červnu odnesl dvouapůlletou podmínku.

Teď sedí na lavici obžalovaných trenér plavání Petr Hašek. Konflikt začal poměrně nevinně. Otec přivedl syna na kurs plavání o něco dřív a nelíbilo se mu, že musí čekat před školou. Začal nadávat. Přišel ho zkrotit učitel a začala hádka. Následně měl otec žáka vytáhnout zbraň a dvakrát vystřelit. Při následné rvačce o zbraň mu ji ale trenér sebral a druhého muže s ní postřelil.

V minulých dnech vyslechl soud výpovědi obou zúčastněných, svědků a znalců. V pátek dopoledne pokračovaly výpovědi znalců z oboru psychiatrie a psychologie.

Hašek ve své výpovědi uvedl, že měl nejdřív dojem, že zbraň je pravá. Následně prý získal dojem, že se jedná o plynovou pistoli.

Související obsah

Soud tak řešil právě to, jestli je možné, aby trenér v průběhu konfliktu ve svém momentálním psychickém stavu mohl vůbec zvažovat, jestli je zbraň pravá nebo ne. A taky to, proč střílel, pokud se podle něj mělo jednat o plynovou pistoli. Proč nepoužil zbraň jinak, například k úderu.

Podle výpovědi psychologa je Hašek mírný člověk se zvýšenou zodpovědností, který nedokáže být lhostejný, když se něco děje. Podle psychiatra jednal ve stresové reakci. V současné době chybí ještě výpověď balistika. Soudce proto případ odročil.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz