Zahraničí

Chytré pračky, ohebné telefony: Veletrh ukazuje budoucnost techniky

V Berlíně začal veletrh spotřební elektroniky a domácích spotřebičů IFA. Pokud v oboru něco znamenáte, chcete v něm něco znamenat, anebo prostě od své další pračky čekáte, aby přemýšlela za vás, neměli byste tam chybět. Přehlídka trvá do středy.

Pračky s umělou inteligencí, ohýbací displeje, poslední představa z Japonska o domácím mazlíčkovi nebo třeba obal na mobil, který neznečistí ani kapku vody v oceánu - na IFA objevíte odpovědi malých i velkých vývojářů na to, po čem současný svět touží, i vynálezy, o kterých ještě nevíme, že je budeme potřebovat.

"Myslím, že letos táhne hlavně umělá inteligence, chytrá domácnost řízená umělou inteligencí a samozřejmě také televize," uvedla editorka časopisu o počítačích Ulrike Kuhlmannová. Umělá inteligence je pro řadu lidí zatím nepříliš uchopitelný termín. V zásadě jde o to naučit stroje řešit složité úkoly za nás. Umějí ji roboti, mobily, auta, a dokonce i bílé spotřebiče.

"Máme pračku na prádlo a sušičku, které spolupracují. Pračka sušičce dá informace, jaký druh prádla právě perete, jaké otáčky použila při ždímání a sušička si pak na základě toho vybere nejlepší program," pochlubil se manažer společnosti Siemens Roland Hagenbucher.

Související obsah

Zajímavé a také nejsledovanější jsou novinky na poli mobilních telefonů. LG přichází s dvojitým displejem, který dokáže přístroj proměnit v knihu. Samsung rovnou představuje ohebný displej. Nokia se zase vrací ke kořenům - tedy k tlačítkům a také k véčku, které už ovšem nebude v kategorii hloupých telefonů. "Klasická 2720 je zpátky, tentokrát se 4G," uvedl produktový manažer společnosti HMD Global Juho Sarvikas.

Na veletrhu je téměř dva tisíce vystavovatelů, kteří chtějí určovat budoucí trendy a také prodat co nejvíc novinek už tyto Vánoce. Šanci mají vysokou - očekává se, že do středy dorazí nejméně čtvrt milionu návštěvníků.

Vladimír Kouba, sei, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz