Dorian

Povalené stromy a statisíce lidí bez proudu! Dorian dorazil do Kanady

Povalené stromy a statisíce lidí bez proudu! Dorian dorazil do Kanady
Zdroj: Profimedia

Hurikán Dorian dorazil v sobotu rychlostí 160 kilometrů za hodinu ke břehům Kanady. Bouře s sebou přinesla také silný déšť a vítr. V provincii Nové Skotsko zůstalo proudu 450 tisíc lidí. Dorian minulou neděli způsobil naprostou zkázu na Bahamách, kde si vyžádal nejméně 43 obětí. Stovky lidí se však stále pohřešují, jiným chybí voda a jídlo.

Bouře v Kanadě zasáhla čtyřistatisícové město Halifax, kde silný vichr převrátil stavební jeřáb. Ten se podle BBC zřítil na rozestavěnou budovu, nikomu se naštěstí nic nestalo. Úřady však už varovaly obyvatele, aby zajistili své domy a schovali se do bezpečí. Kvůli silnému dešti se navíc v oblasti očekávají záplavy.

V pátek hurikán Dorian zasáhl Severní a Jižní Karolínu. Na některých místech napršelo během šesti hodin téměř dvacet centimetrů vody. Charleston a další města postihly bleskové povodně. Přes 300 tisíc lidí se ocitlo bez proudu, statisíce obyvatel se musely evakuovat. Několik stovek lidí zůstalo uvězněných na ostrově Ocracoke, který se nachází zhruba 30 kilometrů od pobřeží Spojených států. 

Hurikán se už předtím přehnal také přes Bahamy, kde způsobil rozsáhlé škody a vyžádal si nejméně 43 obětí na životech. Počet obětí v ostrovním státě podle úřadů ještě vzroste. Záchranáři totiž nacházejí v troskách domů další těla, stovky lidí se stále pohřešují.

Cesta hurikánu Dorian v reportáži TV Nova: 

Následky bouře způsobily na Bahamách naprostý chaos a zmatky. Na zničených místech není voda ani jídlo, existují proto obavy z onemocnění. Lidé z oblastí prchají pryč, probíhají také letecké evakuace.

Související obsah

"Bezplatné letecké evakuace z Abaca aerolinkami Bahamasair začaly ve čtvrtek a budou pokračovat do doby, dokud ostrovy Grand Bahama a Abaco neopustí všichni obyvatelé, kteří chtějí," napsal na svém twitteru bahamský premiér Hubert Minnis.

Podle USA Today zasáhla Bahamy nejhorší bouře od roku 1851. "Dnešek je pravděpodobně nejsmutnějším a nejhorším dnem mého života k oslovení bahamského lidu," nechal se na začátku týdne slyšet bahamský premiér.

Zkáza na Bahamách po hurikánu Dorian:

TN.cz

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz