Pátrání

Podvodník měl vybílit účty několika firem, získal tak miliony! Poznáte ho?

Neskutečnou drzost předvedl neznámý muž, který měl na sebe podvodem přepsat několik firem. Na základě falešných dokladů pak z jejich účtů postupně vybral téměř tři miliony korun. Případem se zabývá hospodářská kriminálka. Policisté prosí o pomoc při pátrání.

Dosud neznámý muž na sebe v průběhu letošního roku podle policie převedl bez vědomí majitelů stoprocentní podíly několika společností. Díky tomu se stal jejich jednatelem a získal oprávnění k veškěrému majetku včetně bankovních účtů. 

"Převod společností provedl prostřednictvím falešných dokladů, falešných dokumentů a nepravých smluv vložených do obchodního rejstříku," popsala policejní mluvčí Eva Kropáčová. 

Následně vyrazil do banky v pražských Dejvicích, kde vybral z účtu jedné z firem celkem 600 tisíc korun. Prostřednictvím internetového bankovnictví pak převedl z další firmy dva miliony. "Kriminalistům se podařilo zbývající majetek společností a bankovní účty před další neoprávněnou manipulací zablokovat," dodala mluvčí policie. 

Související obsah

Muže k jeho smůle natočily bezpečnostní kamery v bance. Pokud ho na záběrech poznáte, obraťte se prosím na linku 158. Vynalézavci hrozí za trestný čin zkreslování údajů o stavu hospodaření a jmění až osm let za mřížemi.

TN.cz

K tématu Pátrání

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz