Nehoda

Policie obvinila řidiče kamionu, do kterého narazil vlak plný lidí!

Pražští kriminalisté v sobotu obvinili řidiče kamionu, který o den dřív zůstal stát s plně naloženým nákladním autem na železničním přejezdu v Uhříněvsi, kde do něj narazil osobní vlak. Muži hrozí až osmiletý pobyt za mřížemi.

"Osmašedesátiletého muže jsme obvinili z trestných činů obecné ohrožení z nedbalosti a poškození obecně prospěšného zařízení. V případě odsouzení mu hrozí až osmiletý pobyt za mřížemi," řekla TV Nova v sobotu odpoledne pražská policejní mluvčí Eva Kropáčová.

Dodala, že vyšetřovatelé řidiče kamionu stále vyslýchají. Podle informací TV Nova jim Srb stále neodpověděl na otázku, proč zůstal stát několik minut mezi spadlými závorami.

Kriminalisté by měli v nejbližších hodinách odesílat návrh na vzetí kamioňáka do vazby. Soud by o něm měl rozhodnout v neděli či v pondělí.

Související obsah

Nehoda se odehrála v pátek dopoledne na železničním přejezdu v pražské Uhříněvsi. Podle svědků i videí, která pořídili, stál kamion na kolejích nejméně dvě minuty, než se přiřítil zboku osobní vlak s přibližně 220 cestujícími.

Při srážce se osm lidí zranilo, naštěstí jen lehce. Provoz na důležité trati se podařilo částečně obnovit až navečer. Škodu vyšetřovatelé předběžně odhadli celkem na 35 milionů korun.

Pusťte si sobotní reportáž:

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz