Nehoda

Policie obvinila řidiče kamionu, do kterého narazil vlak plný lidí!

Pražští kriminalisté v sobotu obvinili řidiče kamionu, který o den dřív zůstal stát s plně naloženým nákladním autem na železničním přejezdu v Uhříněvsi, kde do něj narazil osobní vlak. Muži hrozí až osmiletý pobyt za mřížemi.

"Osmašedesátiletého muže jsme obvinili z trestných činů obecné ohrožení z nedbalosti a poškození obecně prospěšného zařízení. V případě odsouzení mu hrozí až osmiletý pobyt za mřížemi," řekla TV Nova v sobotu odpoledne pražská policejní mluvčí Eva Kropáčová.

Dodala, že vyšetřovatelé řidiče kamionu stále vyslýchají. Podle informací TV Nova jim Srb stále neodpověděl na otázku, proč zůstal stát několik minut mezi spadlými závorami.

Kriminalisté by měli v nejbližších hodinách odesílat návrh na vzetí kamioňáka do vazby. Soud by o něm měl rozhodnout v neděli či v pondělí.

Související obsah

Nehoda se odehrála v pátek dopoledne na železničním přejezdu v pražské Uhříněvsi. Podle svědků i videí, která pořídili, stál kamion na kolejích nejméně dvě minuty, než se přiřítil zboku osobní vlak s přibližně 220 cestujícími.

Při srážce se osm lidí zranilo, naštěstí jen lehce. Provoz na důležité trati se podařilo částečně obnovit až navečer. Škodu vyšetřovatelé předběžně odhadli celkem na 35 milionů korun.

Pusťte si sobotní reportáž:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Nehoda

Důležité Události

Krátká zpráva

Policie zatkla bývalého lídra katalánských separatistů Carlese Puigdemonta

Italská policie zatkla na Sardinii bývalého šéfa katalánské vlády Carlese Puigdemonta. Puidgemont ve čtvrtek cestoval z Bruselu do Alghera kvůli návštěvě kulturní události a na setkání s regionálním lídrem a ombudsmanem Sardinie. Když dorazil na letiště ve městě Alghero, zastavila ho pohraniční policie, píše agentura AP. Zítra soud rozhodne, jestli ho vydá Španělsku, nebo propustí. Ve Španělsku čelí obvinění za pobuřování a za zorganizování nezákonného referenda o nezávislosti Katalánska v roce 2017.

Krátká zpráva

Chlapec v Nizozemsku vyhrál soud, může se očkovat proti covidu

Dvanáctiletý chlapec se v Nizozemsku obrátil na soud, protože mu otec zakázal očkování proti covidu-19. Kluk o vakcínu moc stál, aby se mohl vídat s nemocnou babičkou a neohrozil ji. V zemi je možné očkování od 12 let se souhlasem obou rodičů. Soudce se přiklonil na stranu chlapce, jehož rodiče jsou rozvedení.

Píše se na Deník.cz