Dovolená

Vyrazte za teplem i po prázdninách. Tady všude se ještě ohřejete!

Vyrazte za teplem i po prázdninách. Tady všude se ještě ohřejete!
Zdroj: CK Alexandria

I když většina Čechů jezdí na dovolenou k moři hlavně během letních prázdnin, není problém si za odpočinkem a teplem vyrazit klidně i po nich. A nejen v září, řada destinací je na návštěvníky připravená i na podzim.

"Pokud se chcete ohřát teď v září, můžete zamířit třeba na Kypr, Maltu nebo Sicílii," vyjmenovává ověřené evropské dovolenkové cíle mluvčí Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA) Jan Papež.

A počasí vypadá podle dlouhodobé předpovědi parádně pro všechny tyto destinace - po celé září teploty plus mínus 25 stupňů, spousta sluníčka a ranní teploty kolem dvacítky, uvádí portál Accuweather. 

Máte září už plné? Nevadí. Relaxovat za hranicemi můžete i později. Od října nicméně Papež doporučuje už destinace spíš v severní Africe. "Třeba Egypt nebo Tunisko, přesněji Džerbu," vyjmenovává.

Podle dlouhodobé předpovědi je přitom z dvojice zmíněných zemí tou prohřátější Egypt, ke by mělo být i v říjnu dlouhodobě lehce přes 30 stupňů a spousta sluníčka. Tunis slibuje teploty kolem 25 stupňů, na konci října klesnou blíž ke dvacítce.

Jak se blíží konec roku, přidává Papež ještě Spojené arabské emiráty, Keňu, Zanzibar a také Karibik. "I tyto exotické destinace jsou cenově dostupné díky velké konkurenci aerolinek, která sráží ceny letenek," ujišťuje Papež. A upozorňuje, že aktuálně je extrémně laciná Srí Lanka.

Související obsah

"Cestovní kanceláře se snaží, sezóna se prodlužuje. Ale pokud chcete ušetřit den dovolené a jet na konci října, kdy je díky svátku prodloužený víkend, musíte si pospíšit, tento termín už je teď skoro vyprodaný," radí odborník na cestovní ruch.

Prázdniny si kromě všech už zmíněných destinací můžete prodloužit také v Turecku. "Teplota moře se v tuto dobu stále pohybuje kolem krásných 25°C. Od poloviny měsíce ustupují letní vedra a počasí tak začíná být příznivé pro podnikání nejrůznějších výletů. Míst, která stojí v Turecku za návštěvu, je nespočet," říká marketingový ředitel CK Alexandria Petr Šatný

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz