Zahraničí

Originální řešení problému s potkany! Město je chce utopit v alkoholu

Originální řešení problému s potkany! Město je chce utopit v alkoholu

New York dlouhodobě trápí problém s přemnoženými potkany, kteří se prohání tamními ulicemi. Přišel proto s opravdu neobvyklým způsobem, jak se nenasytných hlodavců zbavit - plánuje je chytit do pasti a utopit v alkoholu.

V ulicích New Yorku žijí možná až miliony potkanů, z nichž něktěří jsou velicí jako menší kočky. Město už má hlodavců plné zuby, a přichází proto s radikálním řešením - bude je chytat do pastí. Ty však nebudou obsahovat sýr, ale alkohol.

Podle televize CNN se past jmenuje Ekomille a vedení města ji představilo na tiskové konferenci ve čtvrtek. Nejprve potkany přivábí návnada, když ale na past vylezou, aby si pochutnali na jídle, propadnou se do nádoby s alkoholovým roztokem. Ta pojme až 80 těl.

Související obsah

Roztok v nádržce způsobí, že potkan okamžitě upadne do bezvědomí. Poté se utopí. Zvířata by tedy neměla při umírání trpět. Hygienici zařízení ve čtvrtek rovnou předvedli - ukázalo se, že je opravdu efektivní. Když nádobu otevřeli, byla plná mrtvých hlodavců.

Zdroj: Profimedia

V pasti se může utopit až 80 potkanů

Město s potkany bojuje už dlouho. V roce 2017 tenhdejší starosta představil projekt za zhruba 750 milionů korun. Kdysi panovalo v New Yorku všeobecné přesvědčení, že tam žije potkanů víc než lidí. To bylo vyvráceno v roce 2014, kdy vyšla studie, která odhadla jejich počet na dva miliony.

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz