Běh

30 kilo výstroje, běh na věž. Reportér TV Nova se pořádně zapotil!

Supertěžkým výstupem po schodech v 13. nejvyšší budově v Česku hasiči, policisté i záchranáři v Liberci uctili památku obětí útoků z 11. září. Závodilo se v třicetikilové výstroji v dýchacích maskách. Poprvé v životě si zkusil tento náročný výkon i náš liberecký reportér Ivan Berka.

Takhle celou událost popsal: Výstupu předchází silový víceboj, který odebírá závodníkům značnou část sil. I mě netrénovanému nehasiči.

To nejtěžší mě teprve čeká. Dostávám masku, kterou jsem na obličeji nikdy neměl. Se svými 70 kily teď s výstrojí vážím přes metrák.

Průlez hořící rourou a přede mnou je zdolání 80 výškových metrů po několika stech schodech. Sebevědomí mi sráží, že některé z trénovaných hasičů jsem předtím viděl zkolabovat.

Související obsah

Parťákem je mi vícemistr světa v hasičských sportech Honza Pipiš. Instrukce jsou neběžet, nepočítat patra, jít po dvou schodech a přiměřeně dýchat.

V 17. patře zjišťuji, že sil mám dost. A slyším burcující hasiče v horních patrech. Musím ještě zapojit hadici, otevřít ventil a doběhnout na metu.

Došel jsem. To jsem si dal jako cíl. A hasiči mi vtipně dávají ochutnat moji vlastní medicínu - musím jim odpovídat na otázky.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz