Práce

Průzkum: Češi neradi chodí do práce, chybí jim pochvala i motivace!

Českým zaměstnancům chybí pochvala a tak neradi chodí do práce. To je výsledek výzkumu, který ukázal, že lidem chybí také motivace, větší finanční ohodnocení anebo zpětná vazba.

S radostí do práce chodí pouze třináct procent Čechů. Většina si prý osmihodinovou pracovní dobu jen takzvaně odsedí. Podle odborníků je přitom lék jednoduchý. Správná motivace a to například v podobě peněz.

"Jestliže já se v zaměstnání seberealizuji, tak mi tolik nezáleží na těch ostatních věcech," vysvětluje psycholog Karel Humhal.

Právě šéfové jsou prý schopni nechuť zaměstnanců k práci překonat. Pomůže lidštější přístup a pochvala. Té se v zaměstnání pravidelně dočká pouze patnáct procent lidí. Ti jsou podle odborníků prý daleko šťastnější.

Související obsah

Nedostatek chvály české firmy ročně stojí až 200 miliard korun. Zaměstnanci bez motivace prý v práci proflákají až desítku hodin týdně. K větší spokojenosti by prý stačil třeba teambuilding anebo večírek.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Slovensko chce prodloužit lockdown do 16. prosince

Celoplošný lockdown pro všechny by měl na Slovensku pokračovat ještě do 16. prosince, navrhuje tamější ministerstvo zdravotnictví. V pondělí to bude schvalovat vláda, informoval portál TVnoviny.sk. Potom by se uzávěra týkala už jen nenaočkovaných. Pro lidi s vakcinací nebo pro ty, kteří prodělali covid-19, by se část obchodů a služeb otevřela. Od 25. prosince by se přidaly i hotely, restaurace mají zůstat zavřené.

Krátká zpráva

Rakousko má nového kancléře

Dosavadní ministr vnitra Karl Nehammer se v pondělí stal kancléřem Rakouska. V čele vlády nahradil Alexandera Schallenberga. Stal se tak třetím kancléřem za poslední dva měsíce. Schallenberg nahradil v této pozici 11. října Sebastiana Kurze. Ten skončil kvůli podezření z korupce. Poté, co Kurz z politiky odešel, rozhodl se rezignovat i Schallenberg.

Píše se na Deník.cz