Domácí

Natálka utrpěla na táboře vážné popáleniny! Rodina prosí o pomoc

Ke konci srpna na příměstském táboře v Rokycanech na Plzeňsku došlo k nehodě při chemickém pokusu. Lékaři ošetřili tři děti včetně šestileté Natálky. Ta utrpěla vážné popáleniny, které na 20 procentech těla dosahují třetího stupně. Holčičku čeká dlouhodobá léčba a operace. Příbuzní se proto rozhodli vytvořit sbírku, která by mohla pomoci s náklady.

V pátek 23. srpna měly instruktorky na příměstském táboře v Rokycanech na Plzeňsku ukazovat dětem chemický pokus, tzv. faraonova hada. Během toho došlo k popálení tří dětí. Dvě ošetřili lékaři na místě, šestiletou Natálku museli transportovat letecky do nemocnice. Holčička byla v umělém spánku.

"Natálka utrpěla vážné popáleniny na 43 procentech těla, a to stupně II. B a na více jak 20 procentech těla tyto popálenin dosahují života ohrožujícího stupně III," informovali příbuzní holčičky na facebookové stránce "Pomáháme Natálce zpět do života". Dívka má velmi poškozenou kůži a rány jsou náchylné k infekci.

Bude muset podstoupit několik operací. "Bohužel už teď je zřejmé, že popáleniny na obličeji, krku, rukách a hrudníku jsou natolik vážné, že se léčení neobejde bez několikaměsíční hospitalizace, spousty chirurgických zákroků, transplantací kůže a doživotních rehabilitací," doplnili příbuzní.

Související obsah

Nejen Natálku, ale i její rodinu čekají náročné dny. Maminka nebude moci chodit do zaměstnání, jelikož se musí starat o další dvě děti. Rodina tak přijde o potřebné finance.

"Proto se rodinní přátelé rozhodli otevřít tuto facebookovou stránku a především transparentní účet, který by umožňoval oslovit i širší okruh lidí s prosbou o pomoc. Pokud jste dočetli až sem, děkujeme za Vaši pozornost, pomoc a sdílení. Maminka, tatínek, sourozenci, blízká rodina a přátelé," stálo ve vzkazu na facebooku.

Přispívat mohou lidé na transparentním účtu č. 4100329063/0800. O účtu se můžete dozvědět více na webových stránkách České spořitelny. Do pondělního dopoledne se podařilo vybrat přes 139 tisíc korun.


Připomeňte si reportáž o nehodě na příměstském táboře:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz