Policie

Pár z Prahy je zřejmě po smrti. Dva mladíci chtěli jejich milionovou vilu

Policie v pondělí oznámila, že pohřešovaný pár – Marie Drašnarová a Přemysl Herzán, je zřejmě po smrti. Dosud je ale nenašla a takpokračuje v pátrání. Ve středu kvůli pohřešovaným partnerům v Praze zadržela dva mladíky – jednoho obvinila z vraždy, druhého z podvodu.

Policie zatím nenašla těla Čechů, ale podle šéfa pražské mordparty Josefa Mareše jsou zřejmě po smrti. Dva čtyřiadvacetileté mladíky zadrželi kriminalisté ve středu krátce po poledni v Nových Butovicích v Praze. Policie zásah odmítla blíže komentovat, až v pondělí potvrdila, že muže zadrželi kvůli zmizení Marie Drašnarové a Přemysla Herzána.

"Čtyřiadvacetiletý muž je podezřelý z vraždy, druhý z podvodu," řekl TV Nova Mareš. Mladý muž obviněný z vraždy skončil ve vazbě. "Účelem podvodného jednání bylo získání majetkového prospěchu," dodal Mareš s tím, že chtěli zřejmě získat nemovitost, která má hodnotu desítek milionů korun.

 

Související obsah

"Úzce spolupracujeme s maďarskou policií," dodal. Právě v Maďarku byl v září nalezen vůz páru, modrý Renault Fluence. "Vůz neměl žádné registrační značky a jeho vnitřní prostory byly polity neznámou chemickou látkou. Ve vozidle se nenacházely žádné osobní věci pohřešovaných," řekla policejní mluvčí Eva Kropáčová.

Kriminalisté se dostali mladíkům na stopu při domovní prohlídce bydliště pohřešovaného páru. Našli důkazy, že je jeden z mladíků viděl naposledy. Policie poté začala dvojici odposlouchávat. Když média zveřejnila nové informace z vyšetřování, mladíci spolu o páru začali mluvit a tím se prozradili.

Policie po páru vyhlásila pátrání v červenci, protože se neozvali své rodině. Podle příbuzných chtěli odcestovat na Moravu.


 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz