Očkování

Čekárny veterinářů se zaplňují! Lidé se bojí pokut za povinné čipování psů

Čekárny veterinářů se po celé republice zaplňují - od 1. ledna příštího roku totiž bude muset být každý pes označený mikročipem, jinak nebude úředně platné jeho povinné očkování proti vzteklině.

Majitelům psů zbývá 112 dní, aby nechali svá zvířata očipovat u veterináře. Povinné očkování psa proti vzteklině bude platné pouze v případě, když bude mít čip. Nejde přitom o žádnou novinku, novela byla schválená už v roce 2017.

Pro některé veterináře znamená současná situace více práce, protože lidé chtějí nechat narychlo své psy očipovat. Štěňata musí být označena mikročipem nejpozději v době prvního očkování proti vzteklině - tedy nejpozději v půl roce věku.

Související obsah

Čip je velký asi jako zrnko rýže a vyjde majitele psa na několik stokorun i s aplikací. Státní veterinární správa hovoří o výhodách, jako snadná identifikace psa ze strany kontrolních orgánů. Zefektivnit se tím má i monitoring chovů. Zatoulaný označený a evidovaný pes má podstatně větší naději, že se vrátí ke svému původnímu majiteli.

Mikročipem nemusí být označeni psi, kteří mají jasně čitelné tetování provedené před 3. 7. 2011. Pokud pes nemá toto označení, hrozí majiteli ve správním řízení pokuta až ve výši 20 tisíc korun.

mik, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz