Domácí

Lobbista Marek Dalík si odpykal půlku trestu, požádal o propuštění

Lobbista Marek Dalík podal po odpykání půlky trestu žádost o propuštění z vězení. Soud ho kvůli podvodu při vyjednávání nákupu obrněných vozů Pandur pro českou armádu poslal na pět let do vězení. O žádosti informoval portál aktualne.cz.

"Marek Dalík podal dne 9. září ke zdejšímu soudu žádost o podmíněné propuštění z výkonu trestu odnětí svobody," cituje portál aktualne.cz místopředsedu Okresního soudu ve Znojmě Jaromíra Kapinuse.

Lobbista Marek Dalík byl odsouzen k pěti letům ve vězení v rámci vleklé kauzy, která se týkala nákupu obrněných vozů Pandur pro českou armádu. Dalík měl žádat po zástupci firmy Steyr úplatek pro někoho z české vlády.

Soud dospěl k názoru, že podváděl, když se pokusil ze zbrojařů vylákat peníze. Uvedl je prý v omyl tím, že předstíral vliv na ministry.

Nákup obrněných vozů schválila v roce 2006 vláda Jiřího Paroubka, koncem roku 2007 od zakázky Topolánkův kabinet kvůli porušení smluvních podmínek odstoupil. O půl roku později ale rozhodl o nové zakázce, v níž Česko koupilo 107 transportérů za 14,4 miliardy korun.

Na reportáž TV Nova o nástupu Dalíka do vězení se můžete podívat zde:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz