Domácí

Děti ze školky napadl roj vos! Dvě holčičky skončily v nemocnici

Děti ze školky napadl roj vos! Dvě holčičky skončily v nemocnici
Zdroj: Profimedia

Záchranáři ze Středočeského kraje vyjížděli v pondělí k dětem, které napadl roj vos. Několik holčiček z mateřské školky totiž šláplo do vosího hnízda. Vosy na děti okamžitě zaútočily a čtyři dívky napadly. Dvě z nich pak záchranáři museli odvést do benešovské nemocnice.

V pondělí vyrazily děti z mateřské školky na procházku se svými učitelkami. Bohužel se jim podařilo během cesty vyprovokovat několik vos. Holčičky totiž omylem šláply do vosího hnízda. "Vosy si to samozřejmě nenechaly líbit a svými žihadly napadly čtyři dívky, při čemž útočily opravdu všude," informovali záchranáři Středočeského kraje na svém facebooku.

Dívky měly štípance v obličeji, na končetinách a na zádech. "Nevědělo se, zda některé z dětí není alergické. Na místo vyjely dvě posádky rychlé zdravotnické pomoci a lékař ve vozidle systému rendez-vous," dodali záchranáři. Ti na místě holčičky ošetřili a dali jim potřebné léky. Poté dvě z napadených převezli do benešovské nemocnice.

Není to první případ útoku vos z letošního roku. Například desetiletého chlapce a jeho strýce napadly v srpnu vosy v lese blízko Rychnova nad Kněžnou. Oba skončili v nemocnici. Chlapeček měl přes padesát žihadel a jeho příbuzný až dvakrát tolik.

Související obsah

V červenci dokonce záchranáři v Libereckém kraji vyjížděli až k devadesáti případům alergické reakce po bodnutí vosou, sršněm nebo včelou. "Člověku se orosí čelo a pak přišla po 10 vteřinách další vlna, která byla daleko razantnější a pak přišla třetí vlna a byl jsem pryč," vzpomínal tehdy napadený Radek Polák.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz