Hasiči

Senior vjel hasičům přímo pod kola! Cisterna auto málem rozdrtila. VIDEO

Pondělní nehodu hasičského auta v Jablonci nad Nisou vyšetřují policisté. Hasiči projížděli křižovatku se zapnutými majáky a zvukovou signalizací, jedno z aut jim ale nedalo přednost a vjelo z vedlejší silnice přímo pod rozjetou Tatru. Vše zachytila kamera.

Záběry z bezpečnostní kamery podle policistů jasně ukazují na chybu řidiče Škody Octavie. 74letý muž vjel do křižovatky z vedlejší silnice a navíc v době, kdy musel slyšet houkající sirénu hasičů. Skončil tak přímo pod koly rozjeté hasičské Tatry 815.

Video z pondělní nehody, která se stala před 17. hodinou, má Televize Nova exkluzivně k dispozici. Záběry ukazují na to, že se řidič osobního auta pokoušel křižovatku rychle projet, jakmile si blížících se hasičů všiml. Poté se zřejmě snažil na poslední chvíli uhnout, to už ale nestihl.

Celou nehodu zachytila kamera:

Senior měl ale štěstí v neštěstí. Z děsivě vypadající srážky s mnohatunovým kolosem vyvázl jen s lehčím zraněním. Hasiči z havarované cisterny, kteří mířili k jiné nehodě v Jablonci, po níž měl unikat plyn, řidiče vyprostili z vraku Octavie a poskytli mu první pomoc.

Související obsah

"Na místě jsme měli jednu zraněnou osobu. Jednalo se o muže, který byl ošetřen a převezen do jablonecké nemocnice," uvedl mluvčí záchranářů Michael Georgiev. Hasiči škodu na své cisterně odhadli na 200 tisíc korun. Únik plynu u předchozí nehody se nepotvrdil.

I přesto policie varuje, aby řidiči dávali pozor a neprodlužovali dojezdový čas záchranářů, hasičů nebo policistů k potřebnému místu. "O životě a smrti lidí, kteří na jejich pomoc čekají, rozhodují často jen vteřiny," upozornila policejní mluvčí Ivana Baláková.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Hasiči

Důležité Události

Píše se na Deník.cz