Kartářka

Muž se vydával za jasnovidku, vydělal statisíce. Milion utratil za svatbu!

David Kotlár z Ostravy si jako jasnovidka Edita vydělával statisíce korun měsíčně, jenže bez licence. Podle soudu muž navíc pobíral neoprávněně sociální dávky a měl prát špinavé peníze. Soud mu uložil čtyřletou podmínku. Teď vyplavalo na povrch, za co peníze utrácel.

Třiadvacetiletý David Kotlár s rodinou a přáteli si užili jeho svatbu v březnu. Mimo jiné i za dávky hmotné nouze i dávky státní sociální podpory, které podle žaloby neprávem pobíral. Na videu přiznává, že ho veselka vyšla na 1 200 000 korun.

Nevěstě pořídil dokonce troje šaty. Nechyběla limuzína ani hostina ve vyhlášeném hotelu. Kotlár podle obžaloby na internetu vystupoval jako jasnovidka Edita. Lidem psal, že jsou prokletí a on očistí jejich duši. Tyto služby nabízel bez živnostenského oprávnění.

Související obsah

"Spočívalo to v nabídce ezoterických služeb, výkladu karet, numerologie, čištění duše, věštění," řekla státní zástupkyně Darina Čavojská. Jestli umí vykládat karty, ví asi jen on sám, během dvaceti měsíců mu ale přes sto lidí uvěřilo a posílali mu na účet tisícové částky.

"Mé manželce psala nějaká Edita Jasnovidka Nováková, že je prokletá. Že ji proklela nějaká černovlasá žena a pokud jí pošle 54 tisíc na účet, tak že ji toho prokletí zbaví. Byla dost neodbytná, manželku to vyděsilo. Pak paní vědma dala slevu, prý máme dvě krásné děti a mohlo by se jim něco stát," popsal zkušenosti s věštkyní v jedné z internetových diskuzí jeden z mužů.

"Já se k tomu nebudu vyjadřovat," řekl David Kotlár s tím, že mu lidí, kteří mu zaplatili, není líto. Kotlár teď musí Úřadu práce všechny peníze vrátit. Měsíčně splácí 10 tisíc korun. Jestli poruší podmínku, ve vězení stráví tři roky.

mik, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz