Karel Gott

Karel Gott má leukémii, fanouškům poslal vzkaz. Řekl, proč nemoc tajil

Mnohonásobný držitel Zlatého slavíka Karel Gott (80) přiznal, že trpí akutní leukémií. I přes nepřízeň osudu je zpěvák pevně rozhodnutý se zákeřnou nemocí opět bojovat. Je také rád, že může být během léčby se svou rodinou doma.

Ohledně zdravotního stavu zpěváka Karla Gotta se v posledních dnech spekulovalo. Teď zpěvák přiznal, že se zákeřná nemoc bohužel opět vrátila. Jako první o tom ve čtvrtek informoval deník Blesk. 

"Před čtyřmi lety jsem pro agresivní nádor podstoupil velmi intenzivní léčbu, která vedla k jeho úplnému vymizení. Zhruba před rokem a půl se u mě objevila porucha krvetvorby v podobě Myelodysplastického syndromu," napsal fanouškům Karel Gott na svém facebooku.

I přesto, že podstoupil několik druhů léčby, onemocnění přešlo v akutní leukémii. Nemoci se ale nehodlá podvolit a je rozhodnutý se s ní poprat. "Podstupuji ambulantní léčbu a dojíždím do nemocnice na kontroly, v rámci kterých lékaři sledují můj celkový zdravotní stav," svěřil se Gott.

Karel Gott kvůli nemoci zrušil koncert. Podívejte se na reportáž: 

Celou dobu ho podporuje jeho manželka Ivana a děti. "Jsem rád, že mohu být doma v kruhu rodiny. Právě dokončuji svou autobiografii, která nakonec vyjde až zpočátku jara příštího roku," prozradil Gott. Dále také dotočil záběry pro celovečerní dokumentární film o jeho životě. 

Zpěvák se podle informací Blesku léčí ve Všeobecné fakultní nemocnici v Praze na Karlově náměstí. Tam mu také v roce 2015 lékaři diagnostikovali rakovinu mízních uzlin. Tehdy nemoc odhalily výsledky počítačové tomografie. 

Související obsah

"V oblasti břicha jsem viděl jen obrovskou černou skvrnu. Po první chemoterapii je teď skvrna asi třetinová. Rakovina se sice rozšířila, ale naštěstí nezasáhla žádné orgány. Lékaři říkají, že má šance na přežití je devadesát procent. Pevně věřím, že se uzdravím," uvedl v roce 2015 Gott.

 

Přečtěte si celý vzkaz Karla Gotta:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz