SVS

Zápach a tři roky prošlé maso! Půl tuny výrobků nevyhovělo kontrole

Zápach a tři roky prošlé maso! Půl tuny výrobků nevyhovělo kontrole
Zdroj: Státní veterinární správa ČR

Veterináři ve spolupráci s policisty a celníky odhalili v pražské tržnici SAPA nelegální prodejnu potravin. Kontroloři objevili téměř půl tuny masa a masných výrobků, které nebyly označeny, případně byly i celé roky prošlé.

"V prodejní části provozovny veterináři zajistili 455 kilogramů masných a rybích výrobků, drůbeže, vnitřností, vepřového a hovězího masa. Tyto produkty byly skladovány v chlazeném či zmrazeném stavu," informoval mluvčí Státní veterinární správy (SVS) Petr Vorlíček.

Výrobky nebyly nijak označeny, proto prodejce nemohl ani znát datum minimální trvanlivosti. Provozovatel kontrolorům nedodal ani žádné doklady o původu potravin. Pět kilogramů sépií už zapáchalo a ukázalo se, že byly až tři roky prošlé.

Dalších 19 kilogramů mletého masa a masných produktů bez označení a dodacích listů našli inspektoři ve výrobní části prodejny. Všechny výrobky, které nevyhověly kontrole, znehodnotili barvou a nařídili jejich odstranění na náklady provozovatele.

Související obsah

"Za porušení požadavků na bezpečnost potravin hrozí provozovateli pokuta až do výše 50 milionů korun," doplnil Vorlíček s tím, že kontroloři zastavili také auto, ve kterém našli chlazené maso, od něhož ale řidič neměl doklady. Zboží pozastavili do doby, než řidič doklady nedodal.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz