Domácí

Šéf pražské mordparty končí! Našel zmizelou Aničku, řešil vraždy taxikářů

Známý kriminalista, který se podílel například na vyšetřování případu vraha taxikářů či vedl tým, který měl objasnit zmizení Anny Janatkové, a nyní vede pražskou mordpartu, skončí ve funkci. Potvrdil to Deníku N.

Jeden z nejznámějších českých policistů Josef Mareš, který v současnosti vede pražskou mordpartu, končí k poslednímu listopadu.

"Dnes pan ředitel rozhodl, že 30. 11. mi končí služební poměr. S ohledem na neobvyklou rychlost vyřízení mé žádosti a tím potvrzené vztahy vedení ke mně se k důvodem mého odchodu zatím raději vyjadřovat nebudu," sdělil Mareš Deníku N.

Mareš byl u celé řady velkých případů, které otřásaly veřejností. Například se podílel na vyšetřování případu vraha pražských taxikářů. První z nich zemřel v lednu 2014, další dva pak v dubnu téhož roku. V roce 2016 byl za vraždy odsouzen David Virgulák.

Legenda české policie také vedla tým, který pátral po zmizelé Aničce Janatkové. Ta zmizela v říjnu 2010 cestou ze školy v Praze. S pátráním po Aničce pomáhali i zahraniční policisté.

Související obsah

Tělo Aničky bylo nalezeno v březnu 2011. Z její vraždy byl obviněn Otakar T., k činu se ale nikdy nepřiznal. Za velmi podivných okolností spáchal ve své cele sebevraždu.

David Virgulák požádal v roce 2017 o propuštění, na reportáž TV Nova se můžete podívat zde:


 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz