Domácí

Opilý cizinec nevybral zatáčku, auto skončilo na dětském hřišti!

Podnapilý řidič vjel ve čtvrtek v Plzni na dětské hřiště. Naštěstí se to stalo večer, kdy se tam nepohybovaly děti. Hřiště poškodil, policie potvrdila, že cizinec nadýchal přes dvě promile alkoholu.

Osobní auto ve čtvrtek kolem půl osmé večer prorazilo plot dětského hřiště a zůstalo stát uvnitř na pískovišti. Narazilo do skluzavky. Na místo dorazily policejní hlídky, které na místě zadržely řidiče. Ten jevil známky podnapilosti. Podle policie jel cizinec příliš rychle a nevybral zatáčku.

"Řidič nadýchal přes dvě promile alkoholu a následně se dobrovolně podrobil lékařskému ošetření," uvedla k případu mluvčí policie Michaela Raindlová.

Kdyby se to stalo jen pár hodin před tím, kdy se na hřišti pohybovalo větší množství dětí, mohla se stát tragédie. Třeba lavičku, na které sedávají maminky s kočárky, zničilo auto také. Cizinec hřiště poškodil.

Škoda se podle policie zatím pohybuje kolem 40 tisíc korun. Řidiči hrozí obvinění z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, protože před jízdou pil alkohol. A vyloučit ještě nelze drogy.

Související obsah

Je velmi pravděpodobné, že případ skončí u soudu. Ten by mohl muže poslat do vězení až na 3 roky. A samozřejmě by měl cizinec také přijít o řidičský průkaz.
 

klma, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Soudní dvůr EU: Rusko je zodpovědné za vraždu Litviněnka

Za smrt Alexandra Litviněnka je zodpovědné Rusko, uvedl Soudní dvůr EU. Bývalý ruský agent, ze kterého se později stal občan Británie, zemřel v Londýně v roce 2016 na otravu poloniem. Vyšetřování Spojeného království v roce 2016 došlo k závěru, že zabití pravděpodobně schválil prezident Vladimir Putin. Rusko nadále odmítá jakoukoliv spojitost se smrtí svého bývalého agenta.

Krátká zpráva

Kanadské volby podle předběžných odhadů vyhrál Justin Trudeau

Liberální strana získá v kanadských parlamentních volbách dostatek křesel, aby vytvořila další menšinovou vládu, předpovídá veřejnoprávní televize CBC. Konzervativci v čele s Erin O'Toolem už uznali porážku. Liberály vede 49letý Justin Trudeau, který poprvé zvítězil ve volbách v roce 2015. Podle CBC liberálové obsadí okolo 157 křesel z celkových 338, tedy stejně jako v roce 2019. Pro většinu v parlamentu je potřeba získat 170 křesel.

Píše se na Deník.cz