Domácí

Maminku odvezl vlak, vyděšená holčička (2) zůstala na nástupišti sama

Chvíle plné hrůzy si prožila maminka a její dcerka na nástupišti ve Zlíně – Prštné. Žena při vystupování z vlaku nejdřív pomohla téměř tříleté holčičce, když se ale vrátila pro další dítě, které bylo v kočárku, dveře se zavřely a souprava odjela. Vyděšená dívenka zůstala na nástupišti sama.

Celý incident se odehrál ve čtvrtek dopoledne. Mamince se nepodařilo při příjezdu do stanice otevřít dveře okamžitě, ale až po nějaké chvíli. Nejprve pomohla z vlaku své téměř tříleté dcerce, pak se vrátila pro mladší dítě, které bylo v kočárku.

"Dveře soupravy se ovšem právě v tuto chvíli zavřely a vlak se rozjel. Vyděšená dívenka, která zůstala sama na nástupišti, se rozběhla a několik metrů běžela za jedoucí soupravou, která ujížděla i s její maminkou uvnitř," popsal zástupce ředitele Městské policie Zlín Pavel Janík.

Běžícího děvčátka a celé situace si naštěstí všimla starší žena, která čekala na blízké zastávce. Neváhala a dívku vzala do náruče, aby se nezranila.

Zoufalá maminka se mezitím snažila zastavit vlak signálem k zastavení, tlačítko ale neslouží jako záchranná brzda, vlak tak dojel do další stanice. Tam maminka ihned vyhledala průvodčí, která se spojila s městskou policí. To už ale uplynulo dlouhých sedm minut.

Související obsah

Hlídka městské policie byla naštěstí poblíž a na místo se dostala během několika desítek sekund. "Zde strážník zjistil, že holčička je v pořádku a nachází se v péči několika žen, které se jí mezitím ujaly. Vystrašené a plakající děvčátko dostalo od hlídky MP Zlín plyšového medvídka a následně ji v doprovodu jedné z přítomných žen strážníci převezli za maminkou do stanice Zlín – střed," doplnil Janík.

Policie nyní bude vyšetřovat, jak je možné, že se vlak rozjel ještě ve chvíli, kdy cestující stále vysedali.

"Závěrem nezbývá než poděkovat za okamžitou reakci ženám, které se nacházely ve správný okamžik na správném místě a přispěchaly vyděšenému děvčátku na pomoc. Díky takovým lidem je svět v našem okolí stále dobrým místem k životu," poděkoval Janík.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Do Česka zavítal tchajwanský ministr, Čína protestuje

Předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) se ve středu setkal s tchajwanským ministrem Josephem Wu. Jednali o obchodní spolupráci a o kybernetické bezpečnosti. Setkání kritizovala Čína. "Podstata a vlivy takového jednání jsou neblahé. Čínská strana to silně odsuzuje a vyjadřuje rozhodný nesouhlas a učiní legitimní a nezbytné kroky," uvedla v prohlášení čínská ambasáda.

Píše se na Deník.cz