Domácí

Řidič autobusu zkolaboval na dálnici u Jablonce, zaskočil za něj cestující!

Řidič autobusu zkolaboval na dálnici u Jablonce, zaskočil za něj cestující!
Zdroj: TV Nova

Nebýt neznámého hrdiny, mohla pondělní cesta autobusem z Liberce do Prahy skončit tragicky. Kousek před Jabloncem nad Nisou zkolaboval řidič. Jeden z cestujících neváhal a ihned se chopil volantu. Dojel pak s autobusem na místo, kde se dalo zastavit.

Pondělní ráno bylo pro cestující autobusem na trase Liberec - Praha zpočátku stejné jako každé jiné. Nedaleko Jablonce nad Nisou se to ale náhle změnilo. "Kousek za odbočkou na Jablonec nad Nisou na dálnici zkolaboval řidič autobusu," uvedli záchranáři Libereckého kraje.

Jeli jste tímto autobusem? Znáte muže, který zaskočil za řidiče? Napište nám na náš facebook TN.cz nebo pošlete e-mail.

Díky neznámému hrdinovi naštěstí cesta neskončila tragicky. "Nezazmatkoval a okamžitě se chopil volantu a dojel s autobusem na místo, kde bylo možné zastavit a zavolat zdravotnickou pomoc pro řidiče," napsali záchranáři.

Související obsah

Muž tak zachránil život možná nejen řidiči, ale také dalším cestujícím. "Jen díky jeho perfektní reakci se nikomu nic nestalo a my nemuseli vyjíždět se stanem a vozidlem hromadného neštěstí," uvedli záchranáři. Dodali, že doufají, že se podaří hrdinu najít a dostane se mu tak patřičného uznání.

Dopravu z Liberce do Prahy zajišťovala společnost RegioJet, jednalo se však o posilový spoj a dopravcem tak byla společnost Majaaagency. "Byl to posilový spoj k naší pravidelné lince," uvedla mluvčí společnosti RegioJet Alžběta Nečasová.

"Na posilovém spoji zkolaboval řidič v Hodkovicích, což je kousek za Libercem. Nevím, kolik lidí v autobuse bylo, ale předpokládám, že dost. Jeden z cestujících, který seděl na přední sedačce si toho všiml. A společně s dalším cestujícím odtáhli řidiče, aby se mohli dostat k pedálům," řekla redakci TN.cz Nečasová.

"My jsme okamžitě na místo vyslali i naše zaměstnance a samozřejmě jsme pro cestující vyslali náhradní, tentokrát už opravdu žlutý autobus. Ten je poté dopravil do cíle cesty. Od policie jsme si vyžádali kontakt na statečné cestující a naše paní ředitelka Ivana Kašická s nimi určitě bude ve spojení, protože jim chceme osobně poděkovat a případně jim i věnovat jízdenky na naše spoje nebo něco podobného," dodala Nečasová. Redakce TN.cz se pokusila kontaktovat i společnost Majaagency, nedařilo se však se s ní spojit.

Podívejte se na záběry z loňské nehody u Hodkovic v reportáži TV Nova:

Na stejné křižovatce u Hodkovic se před více než rokem stala nehoda, kterou způsobil řidič v protisměru. Dvaatřicetiletý muž z místa odjel a pátrala po něm policie. Nakonec se sám přihlásil. V úseku v minulosti došlo k více vážným událostem.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz