Předjíždění

Neuvěřitelné chování! Řidič nechtěl čekat, na přechodu ohrozil malé děti

Nebezpečný manévr předvedl řidič v obci na Liberecku, kterému se nejspíš nechtělo čekat na přechodu pro chodce. Při předjíždění stojícího auta tak málem smetl skupinku malých dětí. Tragédii nakonec zabránila pouze jejich pozornost.

Další nepochopitelné chování řidiče zachytila kamera v autě paní Veroniky Volské. Na záběrech jde vidět, jak dva osobáky projíždí obcí Oldřichov v Hájích na Liberecku. Řidič prvního z nich zastavil na přechodu pro chodce, aby pustil skupinku malých dětí. 

Druhému řidiči se ale zřejmě nechtělo pár vteřin čekat, namísto toho stojící auto přímo přes přechod objel. Na videu je vidět, že auto, které předjíždělo, dělilo od dětí jen pár metrů. Kdyby tak dávaly děti menší pozor, jízda řidiče by nejspíš skončila tragickou nehodou.

Související obsah

Podobně neuvěřitelnou událost se podařilo natočit před necelým měsícem jen v pár kilometrů vzdáleném Liberci. Řidič osobáku tam ohrozil cestující v linkovém autobuse. Na záznamu z kabiny autobusu je vidět, jak auto zničehonic vjíždí do pravého pruhu, přímo před rozjetý autobus. Před tím maximálně dvakrát blikne.

Řidič autobusu stihl rychle zareagovat, musel ale prudce brzdit. "V tu chvíli jsem měl ve voze zhruba dvacet cestujících. Naštěstí většina z nich seděla, ti ostatní se jen tak tak udrželi na nohou," popisuje situaci šofér libereckého dopravního podniku.

Podívejte se na chování řidiče v Liberci:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz