Nehoda

Při nehodě zemřeli dva chodci. Ani po roce a půl se neví, co se stalo

Při nehodě zemřeli dva chodci. Ani po roce a půl se neví, co se stalo
Zdroj: AKTU.cz

Už je to rok a půl, co mezi chodce na přechodu v pražské Hostivaři ve vysoké rychlosti vjelo osobní auto. Dva zemřeli, další dva se vážně zranili. Policisté nicméně stále neuzavřeli vyšetřování a není tak jasné, co za tragickou nehodou stálo.

Byla to zdravotní indispozice? Technická závada auta? Něco jiného? To se stále neví. "Vyšetřování případu stále není uzavřené, čekáme na vypracování znaleckých posudků," zopakoval na dotaz TN.cz policejní mluvčí Jan Daněk větu, kterou muži zákona používají už řadu měsíců.

Proto redakce oslovila i obvodního státního zástupce pro Prahu 10 Richarda Houdka, který na kauzu dohlíží. I když nechtěl být příliš konkrétní, přece jen pár detailů z kauzy prozradil.

"V tomto případě jsou velmi složité, komplexní znalecké posudky, které na sebe navíc navazují," vysvětlil Houdek. Jinými slovy musejí vyšetřovatelé nejdřív počkat na výsledky jednoho posudku, až poté mohou zadat práci na dalším.

Související obsah

 

Tak jako tak ovšem vyšetřování nehody, při které vyhasly dva životy, trvá už přes 18 měsíců a rodiny obětí ani zranění dosud nemají rozhřešení. 

Šílená nehoda se stala loni 13. března odpoledne na přechodu v pražské Hostivaři. Podle záběrů z kamer sedmašedesátiletý šofér vůbec nebrzdil a do přecházejících tak narazil v plné rychlosti. Řidič fabie alkohol nenadýchal, negativní byl i výsledek testu na drogy.

Připomeňte si nehodu v loňské reportáži TV Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz